Turyści w Grecji zakatowali miecznika. Bulwersujące nagranie

turyści w Grecji

Turyści w Grecji zakatowali miecznika. Miejscowe społeczeństwo, ale także internauci z całego świata, są oburzeni. Ryba nie stwarzała zagrożenia, a mimo to została brutalnie potraktowana. Rzucano w nią kamieniami i próbowano łapać za płetwy. Wszystkiemu towarzyszyły salwy śmiechu. 

Turyści w Grecji zakatowali miecznika

Ryba miała szukać miejsca do rozmnożenia się. To był powód, dla którego podpłynęła tak blisko brzegu. Niestety, trafiła na bezmyślnych i jak się okazało brutalnych turystów. Gdy zobaczyli zwierzę, rozpoczęli za nim szaleńczą pogoń. Rzucali w nią kamieniami, próbowali schwycić. Wystraszony miecznik lawirował między nimi, jednak ostatecznie musiał dać za wygraną. Po wszystkim, został znaleziony martwy w wodzie.

Powstała petycja nawołująca do ukarania brutalnych turystów

Niektórzy ludzie, obserwujący całą sytuację – czy to na nagraniu, czy na żywo – są oburzeni. Właśnie z ich inicjatywy powstała specjalna petycja, która ma za zadanie zmusić grecki rząd do ukarania oprawców zwierząt. Na ona także zwrócić uwagę na problem bestialskich zachowań wobec niewinnych i bezbronnych stworzeń.

Jak podają niektóre źródła, reakcja turystów miała być wywołana strachem. Podobno wzięli oni metrowego miecznika za rekina (z powodu wystającej ponad taflę wody charakterystycznej płetwy). Odpowiedzialność może dosięgnąć także pracowników portu, którzy nie zareagowali na dramatyczne w skutkach wydarzenia. Tłumaczyli się oni, że nie zdawali sobie sprawy z powagi sytuacji.

ZOBACZ TAKŻE: TURYŚCI W TATRACH ZGUBILI DROGĘ – CHCĄ ODSZKODOWANIA!

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.