Turcja: autokar z Polakami spadł ze skarpy, są poszkodowani

Turcja: autokar z Polakami spadł ze skarpy. Niedaleko miejscowości Kemer, w południowej części kraju doszło do poważnego wypadku. Jak wiadomo, 38 polskich obywateli  przewieziono do szpitala, gdzie udzielono im pomocy. Jak doszło do tej sytuacji?

Autokar spadł ze skarpy

Dzięki informacjom podanym przez portal Hurriyet, kierowca nagle stracił panowanie nad autokarem. W związku z tym, spadł z prawie 20 metrowej skarpy. Na szczęście na miejscu szybko pojawiły się niezbędne służby ratownicze (straż pożarna, pogotowie i policja). Oprócz Polaków, obecni byli również turyści z Rosji czy Norwegii.

Ranni trafili do szpitala

Jak podaje tvn24, autokarem podróżowało 38 polskich obywateli, w tym 30 znalazło się w szpitalach. Jeżeli chodzi o obrażenia, niektóre osoby już wyszły z placówek, jednak 3 pozostają w stanie ciężkim. Nie wiadomo dlaczego kierowca stracił panowanie nad pojazdem i z jaką prędkością jechał, jednak zdjęcia pokazują, że wyglądało to dość poważnie.

źródło zdjęcia: tvn24

Obecnie, nie ma zagrożenia życia żadnej z osób poszkodowanych, ale jedna z nich przeszła poważną operację. Na szczęście się udała. Cztery osoby z siedmiu, które aktualnie znajdują się w szpitalu, mają szansę na szybki powrót do domu.

Pomoc innych kierowców

Turcja: autokar z Polakami.

Dużym ułatwieniem był fakt, że na miejscu znajdowali się inni kierowcy, którzy natychmiastowo ruszyli z pomocą. Dodatkowo, na miejscu wypadku obecny jest konsul, który zbiera informacje odnośnie poszkodowanych Polaków.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.