Trzy z czterech tras linii EasyJet wycofane – po roku w stolicy

EasyJet to brytyjskie linie lotnicze, jedne z największych tanich przewoźników. Rok temu powróciły na lotnisko Chopina w Warszawie. Aktualnie, trzy z czterech tras wycofali między innymi do Berlina, Londynu oraz Genewy. W sezonie zimowym dostępne będą tylko loty do Bazylei. Skąd taka decyzja? 

EasyJet samoloty

EasyJet to brytyjskie linie lotnicze, które są jednymi z największych tanich przewoźników, od razu po Ryanair i Southwest Airlines. Założone w 1995 roku, posiada wielu klientów, którzy chętnie korzystają z okazji, aby nabyć bilet za małą sumę. W Polsce natomiast, można nimi latać z Warszawy, Krakowa i Gdańska. Jednak pojawiły się pewne zmiany w stolicy, gdyż trzy z czterech linii odwołano.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Explore streets paved in historic splendour. Fly to #Krakow, #Poland today.

Post udostępniony przez easyJet (@easyjet)

EasyJet odwołane trzy z czterech tras

Jak podaje Business Insider, zlikwidowano trasy do Londynu Gatwick, Genewy, a na początku listopada odbędą się ostatnie loty w kierunku Berlina. Natomiast w okresie zimowym, tymi liniami będzie można polecieć tylko do Bazylei.

Przypominamy, że EasyJet wrócił na lotnisko Chopina po 9 latach przerwy. I po roku funkcjonowania, zawiesił loty. Dlaczego więc tak się stało? Jak podają eksperci, to że ten przewoźnik odwołał loty, nie oznacza, że się nie opłacały. Prawdopodobnie zauważyli większy potencjał na innych odcinkach, co mogło wpłynąć na decyzje.

Jesteśmy ciekawi jak dalej rozwinie się sytuacja, gdyż tanie linie lotnicze cieszą się sporą popularnością wśród podróżujących. Dlatego ta decyzja mogła niektórych zdziwić.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.