Trump odwołał przylot do Polski! Powodem huragan Dorian

trump odwołał wizytę

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, odwołał przylot do Polski! Wszystko argumentuje huraganem Dorian, który zagraża Florydzie. Tym samym nici z wizyty, którą już od dawna zapowiadano. Przypomnijmy, że Trump miał się zjawić w naszym kraju w ramach upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. 

Trump odwołał przylot do Polski! Powodem huragan Dorian

Choć informacje o tym, że na obchodach upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej pojawi się prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, podawano już dawno, to zwłaszcza w ostatnich dniach o zapowiadanych odwiedzinach było bardzo głośno. Najpierw mówiło się o zmianie terminu przylotu, a teraz media obiegła wiadomość, że do wizyty w ogóle nie dojdzie. Wszystko przez zapowiadany, groźny huragan Dorian, który – o ile nie zmieni nagle swojej trasy – we Florydę uderzy w poniedziałek. O jego sile może świadczyć wiatr, który według meteorologów będzie osiągać prędkość nawet 209 kilometrów na godzinę. Do tego dochodzą rzecz jasna ulewne deszcze.

Do Polski zamiast Donalda Trumpa przyleci Mike Pence

Choć początkowo o odwołaniu w Polsce wizyty Trumpa mówiło się nieoficjalnie, sam zainteresowany potwierdził te rewelacje. Zamiast niego, w Polsce zawita Mike Pence, zastępca prezydenta Stanów Zjednoczonych. Trump osobiście miał zadzwonić do prezydenta Polski, Andrzeja Dudy i wyjaśnić mu powód zmiany planów.

Trump obawia się nadchodzącej nad Florydę burzy i pragnie z Waszyngtonu dowodzić w razie ewentualnej klęski żywiołowej. Prezydent USA w Polsce miał spędzić dwa dni. Portal fakt.pl cytuje słowa Krzysztofa Szczerskiego, sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP:

Prezydent USA Donald Trump poinformował telefonicznie prezydenta Andrzej Dudę, że w związku z huraganem, który ma uderzyć w weekend w Stany Zjednoczone, nie przyleci do Polski; wizyta została przełożona na najbliższe miesiące.

źródło zdjęcia: wiadomości.dziennik.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.