Tragedia w Szczyrku. Potężny wybuch gazu, zawalił się budynek. Ratownicy znaleźli dwa ciała

tragedia w szczyrku

Tragedia w Szczyrku. Doszło tam do potężnego wybuchu gazu, na wskutek którego zawalił się trzykondygnacyjny budynek. Pod gruzami może znajdować się nawet 8 osób. Okoliczni mieszkańcy mówią, że mieszkały tam rodziny w średnim wieku z dziećmi. Przeczesywanie gruzów może potrwać nawet do rana. W akcji ratunkowej bierze udział ogromna liczba strażaków i policjantów.

Tragedia w Szczyrku. Potężny wybuch gazu, zawalenie się budynku – trwa akcja ratunkowa

Do tragicznych wydarzeń w Szczyrku doszło około godziny 18:30. Potężna eksplozja miała być słyszana nawet z kilku kilometrów. W jej wyniku zawalił się budynek składający się z aż trzech kondygnacji. Pierwsze doniesienia mówią o tym, że w środku mogło znajdować się nawet osiem osób. Trwa akcja ratunkowa, a strażacy – zarówno zawodowi jak i ochotnicy – walczą z zimnem i czasem. Przeszukanie gruzów może potrwać nawet do rana. Na miejscu zjawiła się także specjalna grupa poszukiwawcza z psami tropiącymi. Istnieje podejrzenie, że wśród ośmiu wspomnianych osób, są także dzieci.

ZOBACZ TAKŻE: STRZELANINA POD WARSZAWĄ! SZALONY POŚCIG ZA PRZESTĘPCAMI, KTÓRZY NAPADLI NA WŁAŚCICIELA KANTORU

Powodem eksplozji prawdopodobnie przewiercenie gazociągu

Podczas trwającej akcji ratunkowej, dywaguje się na temat tego, co mogło przyczynić się do ogromnego wybuchu, po którym ogromny dom legł w gruzach niczym domek z kart. Już teraz wiadomo, że powodem miało być przewiercenie gazociągu. Wszystko podczas robót, które wykonywała zewnętrzna firma.

Na miejsce zdarzenia wysłano ponad 30 jednostek straży pożarnej. Teren zabezpiecza także blisko setka policjantów. Powołano też sztab kryzysowy, a w stałym kontakcie z miejscowymi władzami jest premier Mateusz Morawiecki. Najważniejsze osobistości Szczyrku przerażone opowiadają, że może to być największa tragedia w historii miejscowości. Są jednak dobrej myśli i liczą na to, że osoby znajdujące się pod gruzami, przeżyją dramatyczne zajście.

Tak naprawdę nie ustalono jeszcze dokładnie, ile osób mogło znajdować się w domu. Informacje o tym, że było ich osiem, są nieoficjalne. Na godzinę pierwszą w nocy, nadal nie udało się nikogo odnaleźć.

Aktualizacja: na miejscu tragedii odnaleziono dwa ciała

Najnowsze wieści nie są optymistyczne – ratownicy na miejscu tragedii mieli odnaleźć dwa ciała.

źródło zdjęcia: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.