To tutaj powstanie pierwsza polska elektrownia jądrowa. Co na to mieszkańcy?

co się dzieje w Polsce

To tutaj powstanie pierwsza polska elektrownia jądrowa! Już oficjalnie podano lokalizację, gdzie rozpocznie się budowa jednego z większych przedsięwzięć energetycznych w naszym kraju. RMF24.pl podaje, że miejsce to zostało wskazane przez inwestora – jako preferowane. Jednakże, już teraz nie brakuje głosów niezadowolenia wśród osób, które zamieszkują dane tereny. Gdzie dokładnie będzie znajdować się pierwsza polska elektrownia atomowa? Szczegóły poniżej.

To tutaj powstanie pierwsza polska elektrownia jądrowa. Co na to mieszkańcy?

A więc stało się – w końcu ostatecznie potwierdzono lokalizację pierwszej polskiej elektrowni atomowej. Jak czytamy w RMF24.pl, obiekt stanie w województwie pomorskim, w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino. To miejsce, które z potencjalną budową elektrowni jądrowej łączono już od dawna. W RMF24.pl czytamy, że ta lokalizacja była preferowana przez inwestora.

W wykazie prac legislacyjnych pojawiły się informacje na temat szczegółów budowy elektrowni jądrowej w województwie pomorskim. Mianowicie, zostanie ona stworzona w oparciu o technologię Westinghouse AP1000. RMF przytacza fragmenty tekst ze wspomnianego wykazu:

[…] wybór technologii Westinghouse AP1000 dla budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej we wskazanej przez inwestora jako preferowanej lokalizacji Lubiatowo-Kopalino ze względu na konieczność zagwarantowania odpowiedniej mocy pojedynczego reaktora oraz maksymalizacji bezemisyjnych i stabilnych mocy wytwórczych, a także uwzględniając uwarunkowania krajowego systemu elektroenergetycznego i charakterystykę stosowanych w reaktorach jądrowych systemów bezpieczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE: To wydarzyło się na cmentarzu. Ludzie pękali ze śmiechu, nagranie hitem [WIDEO]

Na horyzoncie kolejny projekt – będzie druga elektrownia atomowa?

Co bardzo ciekawe, amerykański projekt budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej to nie koniec. Mianowicie, o wszystkim na Twitterze pisał Jacek Sasin. Zdradził tam, że kolejna elektrownia może powstać w oparciu o współpracę z Koreą Południową.

źródło: RMF24.pl; Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.