To stało się na komunii w Polsce. Internauci mocno podzieleni, jest nagranie [WIDEO]

komunia 2022 ile dać

To stało się na komunii w Polsce! Wielu internautów dało wyraźny znak niezadowolenia i oburzenia tym, co stało się na ceremonii pierwszej komunii świętej w jednym z kościołów w naszym kraju. Wszystko zarejestrowała kamera, a nagranie wylądowało w sieci – choćby na TikToku. To między innymi tam zaroiło się od komentarzy. Sporo osób uważa, że takie zajście nie powinno mieć miejsca. Inni natomiast nie widzieli w tym nic złego. A jakie jest wasze zdanie w tej sprawie? Zobaczcie sami i oceńcie!

To stało się na komunii w Polsce. Jedni internauci oburzeni a inni zachwyceni, jest nagranie z kościoła [WIDEO]

Okres komunijny w Polsce trwa w najlepsze. W ostatnich latach internauci bacznie śledzą ten temat w sieci, gdyż rokrocznie rodzice, dzieci, kapłani, katecheci, chrzestni i goście wręcz ścigają się w wymyślaniu coraz to nowszych i coraz bardziej zaskakujących pomysłów związanych z celebracją tego dnia. Nie inaczej było i tym razem. Ktoś postanowił bowiem, że kościelną uroczystość uświetni… piosenka disco-polo. Jak się później okazało, pomysł miał zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników.

Na nagraniu, które pojawiło się w sieci, nie zdradzono gdzie dokładnie wszystko miało miejsce. Wiadomo jedynie tyle, że wszystko wydarzyło się w Polsce. Jak relacjonuje między innymi portal o2.pl, dzieci przystępujące do sakramentu pierwszej komunii świętej, z ołtarza zaśpiewały utwór Zespołu Classic – „Ja dla Ciebie Ty dla mnie”. W tekście piosenki możemy usłyszeć między innymi:

Jesteś dla mnie, a ja dla Ciebie, najjaśniejszą gwiazdą na niebie. A gdy tylko w twe oczy patrzę, wiem że będziesz ze mną na zawsze.

Tekst utworu można rzecz jasna odpowiednio przenieść na realia uroczystości. Nie wszystkim jednak spodobało się odstąpienie od tradycji i tego typu aranżacja piosenki disco-polo w kościele.

ZOBACZ TAKŻE: WŁAŚNIE TYLE ZAPŁACIMY ZA PALIWO JUŻ NIEBAWEM? TO ISTNY KOSZMAR! OBECNIE JEST ŹLE, A EKSPERCI ZAPOWIADAJĄ, ŻE BĘDZIE JESZCZE GORZEJ…

„Nowa moda”, „Jeszcze z dwa lata i Cypis wjedzie na salony” – zobaczcie nagranie

Tak jak wcześniej wspomniano, materiał podzielił internautów. Nie wszystkim podoba się tak zwana „nowa moda”. Inni zauważyli, że to pierwszy krok ku temu, aby niebawem na uroczystościach komunijnych zagościły utwory choćby Cypisa. Niektórzy też nie chcieli dać wiary, że taka sytuacja naprawdę miała miejsce i uważali, że muzyka jest podstawiona do nagrania.

Z drugiej strony pojawiły się komentarze osób, które uczestniczyły w tym konkretnym wydarzeniu i twierdziły, że wszystko wyszło naprawdę dobrze. Portal o2.pl przytacza jeden z pochlebnych komentarzy:

Nie rozumiem oburzenia ludzi. W końcu coś innego, więc mega.

Sam materiał wideo można obejrzeć poniżej. Co sądzicie o tym wszystkim? (źródło: o2.pl, TikTok; foto: TikTok)

@cziksers #nowamoda #dzieciBoga #mlodywymiata ♬ dźwięk oryginalny – Bartek Kurczyński

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.