To można kupić na Aliexpress! Dociera do Polski w zaledwie 15 dni

można kupić na Aliexpress

To można kupić na Aliexpress! Chińska platforma nie przestaje zaskakiwać nowymi produktami. Tym razem mowa o domach modułowych, które kosztują zaledwie 60 tys. zł, z wliczonymi kosztami dostawy. Przykładowo, dom o powierzchni 65 metrów kwadratowych, składający się z salonu, dwóch sypialni, kuchni i dwóch łazienek kosztuje 56 tys. zł. Zobaczcie, jak wyglądają!

To można kupić na Aliexpress!

Aliexpress to chińska platforma sprzedażowa, należąca do grupy Alibaba. Asortyment jest naprawdę ogromny, a ceny zaskakująco niskie. Mimo wydłużonego czasu dostawy, Europejczycy chętnie decydują się na zakupy właśnie tam. Tym razem ofertę rozszerzono o domy modułowe, które stają się coraz większym hitem na całym świecie. Nie da się ukryć, że dom, na który czeka się 15 dni i kosztuje jedynie 4,5 tys. złotych brzmi bardzo kusząco. Do kosztów należy jednak doliczyć dużo droższą przesyłkę. W niektórych przypadkach wynosi ona nawet 50 tys. zł. Sytuacja wygląda zgoła inaczej, jeżeli zdecydujemy się na zakup dużo droższego domu. Wysyłka posiadłości o wartości 57 tys. zł to koszt jedynie 2 tys. złotych. W obu tych przypadkach koszty wynoszą w sumie około 60 tys. zł. Serwis money.pl skontaktował się z chińskim sprzedawcą jednej z nieruchomości, aby dowiedzieć się, czy jest możliwość wysyłki do Polski. Zaledwie po godzinie otrzymali odpowiedź, że nie ma z tym żadnego problemu.

Oto projekty, które zmieszczą się w kwocie 60 tys. zł:

To można kupić

To można kupić

To można kupić

ZOBACZ TAKŻE: KONIEC Z TANIMI ZAKUPAMI Z CHIN? POJAWI SIĘ NOWY PODATEK

To można kupić

Domy z Aliexpress konkurencją dla europejskich firm?

Warto zauważyć, że domy modułowe cieszą się coraz większą popularnością, a na polskim rynku znajdziemy kilka firm specjalizujących się w tej dziedzinie. O sprawie wypowiedzieli się eksperci, którzy na ten moment nie uważają, aby chińskie domy były konkurencją dla europejskich firm. Dla porównania, piętrowy dom o powierzchni 62 m2 to koszt 84 tys. złotych, więc niewiele więcej niż dom dostępny na Aliexpress.

Nie jest tak, że czujemy oddech konkurencji. Jest niepewność przy takim zamówieniu, czy wszystko z Chin aby na pewno dotrze. To na pewno sprawia, że klienci jednak wolą zamawiać budowę na miejscu – skomentowała sprawę jedna z polskich firm.

 

źródło: money.pl, aliexpress.com, polskatimes.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.