To ma się wydarzyć już dziś. Każdy chciał tego uniknąć

to ma się wydarzyć już dziś

To ma się wydarzyć już dziś. Choć każdy chciał tego uniknąć, pogoda znów płata nam nie lada figla. Gdy po kilku ładniejszych dniach można było odnieść wrażenie, że wiosna rozgaszcza się w Polsce na dobre – nagle przyszło ochłodzenie i kolejne porcje opadów śniegu. Następne zawirowania pogodowe czekają na nas już dziś i jutro. Niestety, znów popada, jednak nie to będzie najgorsze. Co jeszcze nas czeka w najbliższych godzinach?

To ma się wydarzyć już dziś. Każdy chciał tego uniknąć. Pogoda znów płata nam figla

Wszyscy z utęsknieniem wypatrują wiosny. Choć zima tego roku była stosunkowo łagodna a śnieg nie zalegał zbyt długo, wiele osób marzy o ociepleniu i poprawie dość ponurej aury. Wydawało się, że jesteśmy na dobrej drodze do takich zmian, jednak po kilku cieplejszych dniach znów przyszło ochłodzenie. Kolejne zawirowania przed nami już dziś. Jak donoszą eksperci z IMGW, z nieba znów popada – trzeba przygotować się zarówno na deszcz i śnieg. To jednak nie jest najgorsze. Mianowicie, prognozowane są także silne porywy wiatru. W czwartek i piątek wichury mogą osiągać nawet prędkość ponad 80km/h.

Na Twitterze IMGW czytamy:

W dzień na północy zachmurzenie umiarkowane i bez opadów; na pozostałym obszarze pochmurno i opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. W Tatrach wzrośnie pokrywa śnieżna o około 10 cm. Temperatura od 1°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach porywy do 80 km/h, wschodni.

Czego natomiast spodziewać się na weekend? Czy aura ulegnie poprawie?

ZOBACZ TAKŻE: Rywal Pudzianowskiego znany! Wielki hit na KSW na Stadionie Narodowym!

W nocy i w piątek nad ranem będzie ślisko, ostrzeżenie dla kierowców

Na Twitterze IMGW pojawiło się kolejne ostrzeżenie. Tym razem dotyczy powierzchni dróg i chodników, które od północy aż do godziny 15:00 w piątek mają być śliskie. Wszystko przez słabe opady marznącego deszczu.

Niestety, wiele wskazuje też na to, że mocniej powieje w sobotę. To wszystko przez przemieszczający się przez Polskę niż.

źródło: o2.pl, IMGW, Twitter