Nowa sieć stacji benzynowych w Polsce. Pierwsza otwarta. Ceny? Lepiej usiądźcie

nowa sieć stacji benzynowych

Nowa sieć stacji benzynowych w Polsce. Jak donoszą krajowe media, w Klemencicach (woj. świętokrzyskie) otwarto pierwszą stację MOL. Docelowo takowych miejsc ma być aż 410. Pojawienie się na polskim rynku węgierskiego potentata, jest wynikiem fuzji Orlenu z Lotosem. Wiele osób zastanawia się, jakich cen oczekiwać na stacjach MOL. Pierwsze doniesienia nie napawają optymizmem, a ceny na MOL przy ruchliwej trasie S7 są wysokie. Szczegóły poniżej.

Nowa sieć stacji benzynowych w Polsce. Pierwsza otwarta. Ceny? Lepiej usiądźcie

Ceny paliw w Polsce to temat, który powraca niczym bumerang. Rodacy od dawna narzekają na ich wysokość. Teraz natomiast okazuje się, że na polski rynek wkracza nowa sieć stacji paliw. To sprawi, że kierowcy będą mieć kolejną alternatywę do tego, gdzie zatankują swoje pojazdy. Jak podaje o2.pl – w Klemencicach w województwie świętokrzyskim, otwarto pierwszą stację MOL. Takowych ma powstać w naszym kraju aż 410. Węgierski potentat na nasz rynek wszedł dzięki fuzji Orlenu z Lotosem. Pojawienie się na polskim rynku marki MOL szczegółowo wyjaśnia wspomniane o2.pl:

W czerwcu 2022 roku natomiast Komisja Europejska wyraziła zgodę, aby część aktywów Lotosu, które zostały przejęte przez Orlen, odsprzedano węgierskiej firmie MOL i Saudi Aramco z Arabii Saudyjskiej. MOL w związku z tym przejął część stacji paliw po Lotosie, z kolei Arabowie zyskali udziały w rafinerii.

Pierwszą stację MOL w Polsce otwarto dokładnie 3 lutego tego roku – przy drodze szybkiego ruchu S7. Jak prezentują się ceny na MOL? Czy jest taniej niż na Orlenie? A może zapłacimy tam więcej? Te wieści mogą was nieco zaskoczyć…

ZOBACZ TAKŻE: To ma się wydarzyć już dziś. Każdy chciał tego uniknąć

Ceny na stacji MOL mogą zaskakiwać. „Kiedy spojrzeliśmy na wyświetlacze znajdujące się na pylonie, byliśmy w szoku”

Portal o2.pl powołując się na informacje Super Expressu podaje, ile trzeba zapłacić za paliwo na stacji MOL przy trasie S7. Jak się okazuje, wcale nie jest tanio. Na łamach Super Expressu czytamy:

Kiedy spojrzeliśmy na wyświetlacze znajdujące się na pylonie, byliśmy w szoku.

Z informacji podawanych przez o2.pl i Super Express wynika, że litr benzyny 95 to koszt niemal 7 złotych – dokładnie 6,99 zł. To jednak nie koniec. SE podaje:

Również cena oleju napędowego jest wyższa niż na innych stacjach. Przerażająco wygląda również cena nowego paliwa EVO. Za litr „setki” trzeba zapłacić prawie osiem złotych.

Portal o2.pl cytuje jeszcze wypowiedź prezesa MOL Polska. Richard Austen mówił:

Jest to pierwsza z ponad 410 stacji, które już niebawem przyjmą branding i standardy MOL. Bardzo się cieszę, że już od pierwszego dnia obecności naszej marki w Polsce.

źródło: o2.pl, Super Express

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.