Test na cukrzycę ciążową? 28-latka zmarła po wypiciu roztworu

dożywocie za aborcję

Test na cukrzycę ciążową? Dla 28-latki mieszkającej na co dzień w Niemczech zakończył się tragicznie. Po wypiciu specjalnego roztworu kupionego w aptece, kobieta w 25. tygodniu ciąży zmarła. Nie udało się także uratować dziecka. Pierwsze doniesienia mówią o śladowych ilościach trucizny znalezionej w roztworze glukozy.

Test na cukrzycę ciążową? 28-latka zmarła po wypiciu specjalnego roztworu z apteki

Dramatyczne wieści dochodzą z Niemiec. Wszystko miało dziać się w Kolonii. 28-letnia kobieta w 25. tygodniu ciąży, miała zrobić test na cukrzycę ciążową. To typowa w takich przypadkach praktyka. Nikt jednak nie podejrzewał, że rutynowa czynność może zamienić się w koszmar. Kupiony w aptece preparat okazał się bowiem zabójczy. Ciężarna zmarła niedługo po wypiciu specyfiku. Za przyczynę zgonu odpowiedzialna ma być niewydolność narządów.

ZOBACZ TAKŻE: TABLETKI ECSTASY ZAMIAST SUKIENEK W PACZCE

Trucizna w preparacie z apteki? Trwa dochodzenie

Mimo że kobieta zmarła, lekarze podjęli jeszcze próbę ratowania jej nienarodzonego dziecka. W związku z tym przeprowadzono cesarskie cięcie, jednakże było już zbyt późno.

Przerażające okazały się wyniki badań preparatu, który zażyła kobieta. Okazało się bowiem, że w specjalnym roztworze glukozy kupionym w aptece, znaleziono truciznę. W tej chwili w Niemczech trwa szczegółowe dochodzenie a sprawą zajęła się prokuratura. Badane jest to, czy zabójcza substancja w aptecznym roztworze znalazła się przypadkiem, czy może jednak było to celowe działanie.

W tej chwili oczekuje się na sekcję zwłok i jej wyniki. To także może dać większe pole widzenia na całe przykre wydarzenie. Przesłuchiwany jest również personel apteki w Kolonii. 

źródło zdjęcia: wirtualnemedia.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.