Ten moment nadchodzi właśnie dziś. 15.11.2022 – ta data przeszła do historii

koniec kas samoobsługowych

Ten moment nadchodzi właśnie dziś. 15.11.2022 – ta data już teraz przeszła do historii. Jak wskazują oficjalne wyliczenia ONZ, właśnie dziś liczba mieszkańców naszej planety przekroczyła 8 miliardów. Licznik przyrostu naturalnego wskazuje, że około godziny 9 rano naszego czasu, na świat przyszedł „ośmiomiliardowy Ziemianin”. Co to oznacza dla całej planety?

Ten moment nadchodzi właśnie dziś. 15.11.2022 – ta data już teraz przeszła do historii

Dzień 15 listopada 2022 roku jest szczególnym w całej historii naszej planety. O wszystkim już od kilku dni informowała Organizacja Narodów Zjednoczonych. Mianowicie, według oficjalnych informacji ONZ, to właśnie dziś na Ziemię przyszedł „ośmiomiliardowy Ziemianin”. Wyliczono to na podstawie statystyk dotyczących przyrostu naturalnego. Przyjście na świat człowieka, który sprawi, że na planecie będzie nas aż 8 miliardów, przewidziano na przedpołudniowe godziny. Według czasu obowiązującego aktualnie w Polsce, miało to być koło godziny 9 nad ranem.

Jak podaje RMF24.pl – specjalnie skonstruowany licznik ludzkiej populacji, ONZ prowadzi opierając się o dostępne dane demograficzne i zaawansowane modele matematyczne. To właśnie dzięki niemu wiadomo, że wyjątkowa chwila w historii całego świata nastąpiła dziś.

O nadejściu 8-miliardowego człowieka na Ziemi na Twitterze pisano już od jakiegoś czasu. Potraktowano to również jako okazje do dyskusji na temat przyszłości naszej planety:

W tym tygodniu porozmawiamy o tym, jak rządy i jednostki w naszym regionie mogą uczynić świat 8 miliardów ludzi lepszym miejscem.

ZOBACZ TAKŻE: Popularny jasnowidz zobaczył mundial. Stanie się coś niezwykłego. Jak pójdzie Polakom?

Kiedy przełamana zostanie bariera 9 miliardów osób na Ziemi?

Wiele osób zastanawia się, kiedy przełamana zostanie kolejna bariera – tym razem 9 miliardów osób na naszej planecie. Warto tutaj przypomnieć, że 7-miliardowy mieszkaniec Ziemi pojawił się w roku 2011. Oznacza to, że na kolejny miliard trzeba było czekać 11 lat. Zdaniem ekspertów, jeszcze następny miliard może pojawić się dopiero za 15 lat, gdyż globalny przyrost naturalny spadł.

Według prognoz, liczba 10 miliardów ludzi na naszej planecie może pojawić się dopiero w 2060 roku.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.