Takie odszkodowanie ma dostać Tomasz Komenda! Wyrok już dziś

takie odszkodowanie ma dostać

Takie odszkodowanie ma dostać Tomasz Komeda! Powraca jedna z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych spraw minionych lat. Chodzi rzecz jasna o niesłuszne skazanie Komendy na 25 lat więzienia za rzekomy gwałt i morderstwo. Jak się okazało, mężczyzna nie stał za zbrodnią, a mimo to w więzieniu spędził 18 lat. Teraz walczy o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Ma to być rekordowa suma w całej polskiej historii tego typu przypadków. Dziś ma zapaść wyrok w tej sprawie. Na jaka kwotę może liczyć Tomasz Komenda? Czy takie pieniądze są w stanie zrekompensować prawie 20-letni pobyt w więzieniu i płynące za tym konsekwencje?

Takie odszkodowanie ma dostać Tomasz Komenda! Wyrok ma zapaść już dziś, chodzi o wielką kasę

Już dziś zapadnie kolejny niezwykle istotny wyrok w sprawie Tomasza Komendy. Przypomnijmy – mężczyzna został niesłusznie skazany na 25-lat pozbawienia wolności. Chodziło o zbrodnię w Miłoszycach, jaka miała miejsce w noc sylwestrową z roku 1996/1997. Wtedy też zamordowano i zgwałcono zaledwie 15-letnią Małgorzatę. Ostatecznie za winnego uznano właśnie Tomasza Komendę, a sąd w 2004 roku skazał go właśnie na 25 lat odsiadki.

Ostatecznie niewinnie oskarżony spędził 18 lat w więzieniu. Jak podaje portal RMF, w trakcie pobytu za kratkami aż trzykrotnie próbował odebrać sobie życie. Sam określa ten czas jako niebywale trudny. Komenda w końcu został uniewinniony, ale stracił blisko 20 lat życia. Teraz domaga się o pokaźne odszkodowanie, a w tej sprawie dziś ma zapaść wyrok.

ZOBACZ TAKŻE: TYSIĄC ZŁOTYCH ZA KAŻDY MIESIĄC CIĄŻY? TO NOWY ZASKAKUJĄCY POMYSŁ NA POPRAWIENIE SYTUACJI DEMOGRAFICZNEJ. LUDZIE MAJĄ MIESZANE UCZUCIA – CZY TO DOBRA DROGA?

Wielomilionowe odszkodowanie – dziś Sąd Okręgowy w Opolu podejmie decyzję

Już dziś Sąd Okręgowy w Opolu ma orzekać w sprawie wielomilionowego odszkodowania dla Tomasza Komendy. Jak podaje RMF24.pl, niewinnie oskarżony przed laty, domaga się od państwa 18 milionów złotych zadośćuczynienia oraz ponad 800 tysięcy złotych odszkodowania za cały czas niesłusznie spędzony w więzieniu.

Warto dodać, że sprawa zbrodni sprzed lat nadal jest wyjaśniana. Kolejny wyrok w tej sprawie zapadł we wrześniu minionego roku. Tym razem oskarżono Norberta B. i Ireneusza M. – obu na 25 lat.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.