Tak wygląda zapora budowana na granicy z Rosją [WIDEO]

tak wygląda zapora

Tak wygląda zapora budowana na granicy z Rosją. W sieci pojawiły się kolejne materiały z konstrukcji, która powstaje przy Obwodzie Kaliningradzkim. Tymczasową barierę z drutu ostrzowego wznoszą tam żołnierze. Docelowo ogrodzenie będzie mieć długość 210 kilometrów i rozciągać będzie się po całej długości granicy. Teraz jednak pojawiają się doniesienia, że niewykluczone, iż bariera finalnie będzie przypominać konstrukcję, która znalazła się na granicy z Białorusią. Szczegóły i materiał wideo, na którym widać obecny postęp prac znajdziecie poniżej.

Tak wygląda zapora budowana na granicy z Rosją [WIDEO]

Nadal trwają prace przy budowie zapory oddzielającej Polskę od Rosji – chodzi o Obwód Kaliningradzki. Decyzją szefa MON Mariusza Błaszczaka żołnierze wznoszą ogrodzenie, które docelowo będzie mieć długość 210 kilometrów. Wykonywane jest ono z drutu ostrzowego. Według danych, zapora ma 3 metry szerokości oraz 2,5 metra wysokości. Jak powszechnie wiadomo, decyzja o budowie zapory zapadła po doniesieniach, według których – jak podają strony informacyjne TVP – „lotnisko w obwodzie kaliningradzkim zostało otwarte dla lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej”.

Na tej samej stronie czytamy, że zaporę jak na ten moment budują:

Żołnierze 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego, 5. Pułku Inżynieryjnego ze Szczecina, 2. Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia oraz 15. Mazurskiego Batalionu Saperów z Orzysza, wchodzącego w skład 16. Dywizji.

Poniżej można zobaczyć, jak wygląda omawiana konstrukcja:

ZOBACZ TAKŻE: Nagrali potwora. Filmik krąży po sieci i przeraża. Co zobaczyli Amerykanie? [WIDEO]

Na granicy z Rosją powstanie taka sama zapora jak na granicy z Białorusią?

W mediach pojawiły się kolejne interesujące doniesienia. Według nich, budowana aktualnie zapora jest zabezpieczeniem tymczasowym, natomiast docelowo na granicy z Rosją może stanąć taka konstrukcja, jak przy granicy z Białorusią. Na Twitterze czytamy:

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński mówi, że przy granicy z Rosją może powstać zapora na wzór tej, która chroni nas przed migrantami wysyłanymi przez Białoruś.

źródło: TVP, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.