Tak nagrywają nas w hotelach?! Internauta zdradził tajemnicę [WIDEO]

tak nagrywają nas w hotelach

Tak nagrywają nas w hotelach?! W ostatnim czasie – zwłaszcza w sezonie wakacyjnym – pojawiały się niepokojące wieści o małych kamerkach ukrywanych w hotelowych pokojach i łazienkach. Kilka z takich sytuacji odbiło się szerokim echem. Zaniepokojeni turyści zaczęli obawiać się, że także zostaną ofiarami tak zwanych „podglądaczy”. Jak się jednak okazuje, kamerkę w wynajmowanym pokoju można w sprytny sposób zlokalizować. Wszystko w swoim nagraniu zaprezentował pewien TikToker. Wideo oraz wyjaśnienia zobaczycie w dalszej części tekstu!

Tak nagrywają nas w hotelach?! Internauta zdradził tajemnicę!

Ukryte, małe kamerki w pokojach na wynajem i w hotelach, spędzają sen z powiek wielu turystom. W ostatnim czasie przynajmniej kilka razy głośno było o tak zwanych „podglądaczach”. Jak się okazuje, małe kamerki ukrywane są w przeróżnych miejscach i z pozoru bardzo trudno je zlokalizować. Zakładają je często poprzedni klienci, którzy korzystali z pokoju, lub nawet podszywający się za ekipę remontową ludzie.

Jedną z głośniejszych afer związanych z zamontowaniem kamerek w hotelowym pokoju, przytacza portal o2.pl. Wszytko działo się w 2019 roku w Irlandii. Właśnie tam nagrywana była rodzina z Nowej Zelandii. Na domiar złego, wszystko transmitowano „na żywo” w sieci. Podobny rozgłos miało też wydarzenie z tego roku, kiedy za pomocą kamerek, nauczyciel podglądał swoje uczennice w łazienkach. Przejdźmy jednak do meritum – jak odkryć ukrytą kamerkę w wynajmowanym pokoju? Tajemnicę tę zdradził pewien TikToker.

ZOBACZ TAKŻE: 20-latka włożyła węgorza do prezerwatywy, a potem umieściła go w pochwie – chwilę później walczyła o życie!

Jak znaleźć ukrytą kamerkę w hotelu? TikToker wyjaśnia!

Znalezienie ukrytej, często mikroskopijnej kamerki nie jest łatwe. TikToker wskazał miejsca oraz urządzenia, gdzie takowe kamerki mogą się znajdować. Zwrócił też uwagę na fakt, że często umiejscowione są tak, aby mieć jak najlepszy pogląd na to, co dzieje się w pokoju. Trzeba uznać to za cenną wskazówkę.

Nagranie TikTokera na czynniki pierwsze rozkłada portal o2.pl. Wynika z niego, że najlepszym sposobem na odkrycie kamerki jest skierowanie na wzbudzające podejrzenia urządzenie wiązki jasnego światła. A to dlatego, że jeśli faktycznie trafimy na obiektyw – naszym oczom ukaże się charakterystyczne niebieskie odbicie.

Na filmie widać też przedmioty w jakich znajdują się kamerki. Często bywają to elektryczne budziki, czujki wykrywające zagrożenie pożarowe, czy nawet… ładowarki do telefonów. Zobaczcie sami:

źródło: TikTok, o2.pl

@malwaretechReply to @safarijackza How to find hidden cameras in AirBnBs #safety #travel

♬ original sound – Marcus Hutchins

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.