Ta firma planuje posadzić 50 mln drzew i wyprodukować ubrania z ekologicznej bawełny!

Ta firma planuje odważny krok naprzód, gdyż chce posadzić 50 milionów drzew oraz wyprodukować ubrania z ekologicznej bawełny! Coraz częściej różne marki stawiają na ekologię i deklarują zmianę chociażby w kwestii rodzaju materiałów. W związku z tym Timberland rusza z kampanią „Nature needs heroes” i zapowiada swój udział w zmianie świata na lepsze. 

Timberland Nature need heroes

Ta firma planuje posadzić 50 milionów drzew i zacząć produkcję ubrań z ekologicznej bawełny. Takie informacje płyną od marki Timberland. Co ciekawe, od 2001 roku zasadzili już 10 milionów drzew i nie mają zamiaru przestać. Jak podają Wirtualne Media, wraz z innymi organizacjami, w pierwszym roku akcja ma objąć kraje takie jak: Haiti, Chiny, Dominikanę, Tanzanię czy USA.


Hasło „Nature needs heroes” pojawi się w prasie, w mediach społecznościowych oraz na wszelkich imprezach związanych z całą akcją. To pokazuje, że jest to największy projekt ekologiczny tej marki. Zdecydowanie na skalę światową. Wcześniej natomiast Timberland angażował się w podobne projekty, jednak były one nieco mniejsze.

Dzięki projektowi może zwiększyć się świadomość osób na temat chociażby zmieniającego się klimatu. Należy podejmować coraz bardziej odważne kroki, aby poprawić sytuację na świecie. Dlatego Timberland chce zaangażować ambasadorów, którzy pomogą w wyróżnieniu marki od innych na rynku. Wieloletnia kampania ma zbudować silną społeczność.

Oprócz posadzenia drzew, firma chce skupić się też na wykonywaniu odzieży z ekologicznej bawełny. Może mieć to korzystny wpływ na jakość produktu jak i na środowisko. Na szczęście, nie jest to jedyna marka, która podjęła takie kroki, gdyż jest coraz więcej innych, chcących wnieść coś dobrego dla innych.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.