Szokujące informacje o Janie Pawle II. Grzmi o tym cała Polska

szokujące informacje o janie pawle II

Szokujące informacje o Janie Pawle II. Cała Polska grzmi po głośnym reportażu „Franciszkańska 3” wyemitowanym w stacji TVN24, którego autorem jest Marcin Gutowski. Z materiału wynika, że Karol Wojtyła miał wiedzieć o nadużyciach seksualnych księży w kraju. Mało tego, materiał sugeruje, że Wojtyła wszystko ukrywał, a działo się to zanim został papieżem. Pokazano dokumenty, które mają temu dowodzić.

Szokujące informacje o Janie Pawle II. Grzmi o tym cała Polska

W ostatnich dniach jednym z głównych tematów w polskich mediach jest publikacja głośnego materiału na antenie TVN24. Mowa o reportażu „Franciszkańska 3” autorstwa Marcina Gutowskiego. Informacje zaprezentowane w reportażu dziennikarz miał zbierać przez 2,5 roku. Sam materiał trwa natomiast blisko 1,5 godziny. „Franciszkańska 3” ma dowodzić, że Karol Wojtyła wiedział o nadużyciach seksualnych księży w naszym kraju. Do tego Wojtyła miał te informacje ukrywać, a wszystko zanim został papieżem.

Portal o2.pl przytacza słowa filozofki Anny Karoń-Ostrowskiej, która na samym początku reportażu mówi:

Okazuje się, że żyliśmy w jakiejś mitologii, która była nam przekazywana. Być może Wojtyła od początku swojego bycia w Kościele przyzwyczaił się, choć to straszne słowo, do tego, że takie rzeczy się w Kościele zdarzają, że tak się zachowują biskupi i księża.

ZOBACZ TAKŻE: Vega kręci film i szuka statystów. Podali stawki – tyle zarobisz, każdy może się zgłosić

Według informacji zawartych w reportażu, duchownych przenoszono do innych parafii – wszystko po to, aby uniknąć skandalu

Portal o2.pl, powołując się na reportaż podaje, że sprawy nadużyć seksualnych przez duchownych maskowano w konkretny sposób. Mianowicie, księży zamieszanych w afery przenoszono do innych parafii, aby uniknąć skandalu. We wspomnianym o2.pl czytamy:

By uniknąć skandalu, duchowni byli przenoszeni do innych parafii. Jeden ksiądz trafił nawet do innego kraju. Podobno była też taka sytuacja, że Karol Wojtyła pytał o możliwość wyciszenia sprawy.

źródło: o2.pl, TVN24, Twitter