Szefowa agencji leków straciła przytomność podczas konferencji prasowej – wstrząsające nagranie! [WIDEO]

Szefowa agencji leków

Do niebezpiecznej sytuacji doszło podczas konferencji, na której Dania oficjalnie zrezygnowała z używania szczepionki AstraZeneca. Szefowa duńskiej agencji leków, Tanja Erichsen nagle straciła przytomność i upadła na ziemię. Uczestnicy konferencji w ekspresowym tempie udzielili kobiecie pomocy.

Szefowa agencji leków zemdlała

Dania jest pierwszym krajem na świecie, który oficjalnie wycofał szczepionkę AstraZeneca. Wszystko z obawy przed możliwymi skutkami ubocznymi, takimi jak m.in. zakrzepy krwi. Co więcej, Europejska Agencja Leków w ubiegłym tygodniu podała, iż jest możliwy związek między szczepionką, a zakrzepicą krwi. Zwrócono natomiast uwagę, że ryzyko śmierci jest zdecydowanie większe w przypadku zakażenia się koronawirsuem. Mimo wszystko zrezygnowano z używania preparatu AstraZeneca.

Podczas konferencji, na której oficjalnie poinformowano o rezygnacji, doszło do niezwykle niebezpiecznej i wstrząsającej sytuacji. Podczas wystąpienia, szefowa duńskiej agencji leków, Tanja Erichsen nagle straciła przytomność. Z impetem upadła na ziemie, wypuszczając szklankę z wodą, którą trzymała w ręce. Kobiecie natychmiast udzielono pomocy – podniesiono nogi do góry, a także ułożono w pozycji bezpiecznej. Po odzyskaniu przytomności trafiła do szpitala. Z informacji BBC wynika, że Tanja Erichsen czuje się już zdecydowanie lepiej, natomiast nie podano oficjalnej przyczyny utraty przytomności.

Fragment konferencji możecie zobaczyć na poniższym wideo:

ZOBACZ TAKŻE: PODSKÓRNY CZIP WYKRYWAJĄCY KORONAWIRUSA – PENTAGON OPRACOWUJE NOWĄ TECHNOLOGIĘ

Warto wspomnieć, że Czechy usilnie poszukują szczepionek na koronawirusa. Wicepremier Jan Hamaczek ogłosił, że są w stanie odkupić preparat AstraZeneca od Danii. Mowa tu o wszystkich dawkach, które obecnie ma w posiadaniu, czyli 2,4 mln. Ponadto wiceszef rządu poinformował, że wkrótce wybiera się do Moskwy. Jeśli rosyjska szczepionka Sputnik V przejdzie badania Europejskiej Agencji Leków i zostanie zatwierdzona, również planuje ją kupić.

Poszukujemy szczepionek na całym świecie. Chętnie kupimy szczepionki AstraZeneki w Danii. W poniedziałek lecę do Moskwy, gdzie chcę załatwić ewentualne dostawy Sputnika V po jego zatwierdzeniu przez Europejską Agencję Leków – napisał Jan Hamaczek za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

źródło: wiadomosci.wp.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.