Szef wywiesił taką kartkę! Pracownicy wściekli [FOTO]

szef wywiesił taką kartkę

Szef wywiesił taką kartkę w zakładzie pracy! Pracujący tam ludzie po prostu się wściekli. Zdjęcia ogłoszenia błyskawicznie trafiły do sieci i wywołały tam niemałą burzę. Okazało się bowiem, że internauci stanęli w obronie pracowników. Niezwykle surowe ogłoszenie dotyczyło zdyscyplinowania pracowników. Warto jednak zwrócić uwagę, że miało ono niewiele wspólnego z zasadami dobrego traktowania. O co dokładnie poszło i czy szef rzeczywiście przesadził? Zobaczcie sami!

Szef wywiesił taką kartkę! Pracownicy wściekli – internauci stanęli w ich obronie. Czego dotyczyło kontrowersyjne ogłoszenie?

Tego jeszcze nie grali – taka kartka znalazła się w pewnym zakładzie pracy w Wielkiej Brytanii! Ogłoszenie, które miał wywiesić sam szef, oburzyło pracowników. Czy słusznie? Przekonajcie się sami – widniała na nim informacja, że każda minuta spóźnienia do pracy oznacza, że dany pracownik musi zostać 10 minut dłużej na swoim stanowisku. Oznaczało to, że 2 minuty spóźnienia są równoznaczne z dodatkowymi 20 minutami pracy danego dnia. Z kolei 6 minut spóźnienia oznaczałoby, że w pracy trzeba zostać aż godzinę dłużej.

Jeśli przyjedziesz o 10:02, będziesz musiał zostać dodatkowe 20 minut do 18:20.

Zdjęcie omawianej kartki, którą wywieszono w zakładzie pracy, opublikowano na reddicie. Portal o2.pl dołączył do zdjęcia podpis, który zamieścił użytkownik serwisu. Napisał tam dość wymownie:

Pozdrowienia dla najgorszego miejsca, w jakim kiedykolwiek pracowałem (oczywiście obowiązuje tu płaca minimalna).

szef wywiesił taką kartkę

ZOBACZ TAKŻE: W Rosji otwarto „podróbę” McDonald’s. Była tam Polka – mocna recenzja fast-fooda. Jak oceniła podawane tam jedzenie?

Internauci stanęli w obronie pracowników. Zaroiło się od mocnych komentarzy

Jak łatwo się domyślić, cała sprawa nie przeszła bez echa. Internauci bardzo zdecydowanie stanęli po stronie pracowników, a ogłoszenie wywieszona przez szefa uznali za złamanie wszelkich reguł. Ponadto wiele osób zastanawia się, czy tego typu praktyki są w ogóle zgodne z prawem. Portal o2.pl przytoczył jeden z bardzo interesujących komentarzy, który brzmi w sposób następujący:

Spóźnij się godzinę do pracy i zmuś ich, aby przestrzegali tej zasady. W ten sposób możesz łatwo wyrobić nadgodziny.

źródło: o2.pl, reddit; foto: reddit

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.