Kolejne przypadki małpiej ospy w Polsce! W jakim stanie są zakażeni?

co się dzieje w Polsce

Kolejne przypadki małpiej ospy w Polsce! Oficjalnie potwierdzono, że w naszym kraju są już kolejne osoby zakażone wirusem, o którym w ostatnich tygodniach jest bardzo głośno na całym świecie. Portal RMF24.pl podaje, że liczba zakażeń wzrosła już do 12. Wiadomo w jakim stanie są osoby z potwierdzonym wirusem małpiej ospy. Pojawiły się też informacje o pierwszym pacjencie w Polsce, a także ważna opinia z Ministerstwa Zdrowia na temat ewentualnej epidemii.

Kolejne przypadki małpiej ospy w Polsce! W jakim stanie są zakażeni?

W Polsce potwierdzono kolejne przypadki zakażenia małpią ospą. Niedawno minister zdrowia Adam Niedzielski informował o pierwszym w naszym kraju przypadku zakażenia wirusem, o którym w ostatnim czasie jest bardzo głośno. Teraz RMF24.pl podaje, że przypadków jest już znacznie więcej. Na stronie portalu czytamy, iż liczba nowych zakażeń wzrosła do 12:

5 pozytywnych wyników badań przekazał Państwowy Zakład Higieny, 6 przypadków zaraportował szpital zakaźny w Warszawie.

Ponadto podaje się, że nie wszyscy zakażeni przebywają na izolacji w Warszawie. Nadal jednak nie zdradza się, gdzie obecnie przebywają pacjenci z potwierdzonym wirusem małpiej ospy. W jakim natomiast są stanie? Wojciech Andrusiewicz z Ministerstwa Zdrowia zapewnia, że w dobrym. Poza tym pod nadzorem znalazły się osoby z kontaktu z zakażonymi.

ZOBACZ TAKŻE: W Rosji otwarto „podróbę” McDonald’s. Była tam Polka – mocna recenzja fast-fooda, jak wypada podawane tam jedzenie? Surowa opinia

Pierwszy zakażony pacjent już opuścił szpital. „Nadal nie mamy w Polsce żadnego zagrożenia szerszą transmisją wirusa małpiej ospy

W RMF24.pl czytamy, że pacjent „zero” opuścił już szpital. Wiele osób obawia się jednak tego, jak będzie rozwijać się sytuacja z nowymi zakażeniami i transmisją wirusa. Ministerstwo zdrowia jednak uspokaja i podaje w swoim komunikacie:

Nadal nie mamy w Polsce żadnego zagrożenia szerszą transmisją wirusa małpiej ospy, choć nowe zakażenia będą się sporadycznie pojawiać.

Pojawił się także temat szczepionki na małpią ospę. Komisja Europejska miała zamówić 110 tysięcy takowych preparatów. Polska ma otrzymać 1000 z nich, a wszystkie przeznaczone będą dla personelu medycznego, głównie w szpitalach zakaźnych.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.