Szczepienia w Polsce obowiązkowe? Michał Dworczyk komentuje

szczepienia w polsce obowiązkowe

Szczepienia w Polsce obowiązkowe? Od pewnego czasu dochodzą głosy, że rząd może pójść właśnie taką drogą. Obowiązkiem szczepień miałyby jednak zostać obarczone pewne grupy zawodowe. Mowa między innymi o medykach, oraz ewentualnie o branżach, w których pracownicy mają bliski kontakt z klientem. Teraz na ten temat wiadomo już więcej, a w sprawie obowiązkowych szczepień w naszym kraju wypowiedział się Michał Dworczyk. Wszystko podczas konferencji prasowej, na której obecni byli także premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Szczepienia w Polsce obowiązkowe? Michał Dworczyk komentuje

Apele o szczepienie się przeciwko COVID-19 nie ustają. Podczas niedawnej konferencji prasowej dotyczącej sytuacji epidemicznej w Polsce, do przyjęcia preparatu zachęcał Mateusz Morawiecki:

Apeluję o szczepienie się przeciw Covid-19. To, co dzieje się w Europie Zachodniej, wskazuje na ryzyko. 99 procent najbardziej dramatycznych przypadków zakażeń to osoby niezaszczepione.

Oprócz premiera Mateusza Morawieckiego, w konferencji udział brał jeszcze minister zdrowia Adam Niedzielski oraz szef KPRM Michał Dworczyk. Ten ostatni zabrał głos na temat ewentualnego obowiązku szczepień w naszym kraju. Jak przyznał – na ten moment nie ma takiej decyzji:

Pojawiły się postulaty, również na Radzie Medycznej, by obowiązkowymi szczepieniami objąć personel medyczny, pracowników niektórych usług i służby mundurowe, ale w tej sprawie nie ma decyzji.

ZOBACZ TAKŻE: IO 2020 TOKIO – W AUTOKARZE PRZEWOŻĄCYM POLSKICH SPORTOWCÓW WYBUCHŁ SILNIK. WIADOMO CO SIĘ STAŁO

Kto może zostać objęty obowiązkiem szczepienia? Wymienia się kilka przypadków

Podczas konferencji wymieniono kilka przypadków, w których można mówić o ewentualnym obowiązku szczepienia.

[…] Te grupy, które były najczęściej wskazywane, to był szeroko rozumiany personel medyczny oraz osoby pracujące blisko klienta, czyli w usługach takich, gdzie mają bezpośredni, bliski kontakt z klientem. Plus pojawiały się również takie postulaty dotyczące służb mundurowych.

Po wszystkim Dworczyk podkreślał jednak, że jeszcze nie zapadły żadne decyzje, które mówią o obowiązku szczepień jakichkolwiek grup społecznych w naszym kraju. Informacje przekazane przez Michała Dworczyka uzupełnił jeszcze minister zdrowia, Adam Niedzielski:

Przedstawiciele różnych organizacji pacjentów zaapelowali, żeby wprowadzony został obowiązek szczepień medyków, ponieważ daje to poczucie bezpieczeństwa pacjentom leczonych na różnych oddziałach.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.