Strzelanina w koszernym supermarkecie. Sześć osób nie żyje

Strzelanina

Strzelanina w koszernym sklepie JC Kosher Supermarket w New Jersey. W efekcie nie żyje 6 osób, w tym dwóch zamachowców oraz jeden policjant. Do wymiany ognia miało dojść zaraz po tym jak funkcjonariusz policji chciał wylegitymować mężczyznę podejrzanego o posiadanie broni.

Funkcjonariusz SWAT zabił dwóch terrorystów

40-letni Joseph Seals to funkcjonariusz służb specjalnych, który specjalizował się w przestępstwach z użyciem broni palnej. Mężczyzna próbował wylegitymować późniejszych sprawców strzelaniny. W związku z podejrzeniem, że mogą posiadać broń zastrzelono ich jako pierwszych. Do tragicznych sytuacji doszło w New Jersey w sklepie koszernym znajdującym się w pobliżu cmentarza i synagogi.

Sprawcy usiłowali się schronić w supermarkecie, gdzie zastrzelili jeszcze trzy osoby. Dodatkowo media donoszą, że funkcjonariusz SWAT szybko zastrzelił dwóch zamachowców, jednak dwóch innych policjantów odniosło rany. Przewieziono ich do szpitala, a ich stan jest stabilny.

ZOBACZ TAKŻE: BOUGAINVILLE – CZY POWSTANIE NOWE PAŃSTWO?

Ortodoksyjni Żydzi w New Jersey

Agencja Associated Press informuje, że sklep z produktami koszernymi jest centralnym punktem, wokół którego toczy się życie rosnącej z roku na rok wspólnoty ortodoksyjnych Żydów, którzy mieszkają w New Jersey. Motywy autorów strzelaniny nie są znane, ale na portalach społecznościowych pojawiły się informacje, że sprawcami był młody mężczyzna z kobietą.

Burmistrz miasta – Steven Fullop na swoim Twitterze napisał: „To bardzo ciężki dzień dla Jersey. Zginął jestem z najlepszych naszych oficerów w rekwirowaniu broni pojawiającej się na ulicach naszego miasta.” Ponadto, w 2008 roku Joseph Seals wykazał się podczas zneutralizowania niebezpiecznego gwałciciela, który w Wigilię Bożego Narodzenia zaatakował kobietę.

Dodatkowo, prezydent Donald Trump był na bieżąco informowany o sytuacji w Jersey City. Na swoim Twitterze napisał: „Zostałem wprowadzony w szczegóły straszliwej strzelaniny, jaka miała miejsce w New jersey. Nasze myśli i modlitwy kierujemy do ofiar oraz ich rodzin w tym ciężkim tragicznym czasie, jaki przeżywają. Będziemy śledzić sytuację i wspomagać lokalne oraz stanowe władze.”

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.