Strona, na której można śledzić rozprzestrzenianie się koronawirusa

Strona

Powstała strona, na której na bieżąco można śledzić rozprzestrzenianie się koronawirusa na świecie. Zajęli się tym naukowcy z instytutu Center for Systems Science and Engineering, która jest związana z Johns Hopkins University w Baltimore.

Koronawirus zaraził blisko 4,5 tys. osób na całym świecie

Naukowcy z instytutu Center for Systems Science and Engineering stworzyli stronę internetową, na której na bieżąco można śledzić rozprzestrzenianie się wirusa. System pobiera dane ze Światowej Organizacji zdrowia (WHO). Najpotężniejsze ognisko epidemii znajduje się w Chinach, jednak bardzo szybko przejmuje coraz większe tereny Azji. Warto wspomnieć, że zarażonych jest już blisko 4,5 tys. osób na całym świecie. Interaktywna mapa wirusa pozwala online monitorować przypadki zachorowań i zgonów. Na ten moment na stronie CSSE liczba ofiar wynosi już ponad 100 osób.

Strona wygląda następująco:

Strona, na której można śledzić rozprzestrzenianie się koronawirusa

Ponadto, mapa przedstawia nie tylko miejsca, które są opanowane przez wirus, ale również dokładnie wskazuje liczbę ofiar oraz osób zarażonych z dokładną datą i godziną. Link do strony.

ZOBACZ TAKŻE: KORONAWIRUS DOTARŁ DO NIEMIEC – KOLEJNE PRZYPADKI

Koronawirus jest już w Europie

Należy zauważyć, że niebezpieczny wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko. Jeszcze dzisiejszego dnia bawarski departament zdrowia potwierdził informację, że koronawirus znalazł się już w Niemczech. Dotyczy to jednej osoby, którą odizolowano. Znajduje się również pod stałą opieką lekarzy. Ponadto, osoby, który miały kontakt z zarażonym otrzymali szczegółowe wytyczne. Warto zauważyć, że pierwszym miejscem w Europie, do którego trafił wirus była Francja – odnotowano tam 3 przypadki. Chorobę wykryto również w Tajlandii, Tajwanie, Japonii, Korei Południowej, USA, Wietnamie, Singapurze, Malezji, Nepalu, Francji, Kanadzie i Australii.

Warto wspomnieć, że wczoraj do Polski przyjechało 4 studentów z Politechniki Rzeszowskiej, którzy byli w Wuhan na wymianie. Podkarpacki inspektor sanitarny dr Adam Sidor poinformował: „Osoby przebywające aktualnie na terenie województwa są zdrowe, a dla bezpieczeństwa objęto ich nadzorem epidemiologicznym”. Politechnika Rzeszowska jest w stałym kontakcie z uczniami, którzy jak informują – „czują się dobrze”

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.