Stało się – „brama do piekła” otwarta! Gdzie się znajduje?

stało się brama do piekła

Stało się – „brama do piekła” oficjalnie otwarta! Na świecie jest bardzo głośno o nowym odkryciu, którego dokonano w Turcji – a konkretniej w starożytnym mieście Hierapolis na zachodzie kraju. To właśnie tam archeolodzy natrafili na „bramę do miasta Hadesa” lub jak mówią inni „wejście do królestwa zmarłych”. Atrakcję otwarto dla turystów. Wiąże się z nią jednak naprawdę interesująca legenda. Czy każdy odważy się tam wejść?

Stało się – „brama do piekła” otwarta! Gdzie się znajduje? Nie każdy odważy się tam wejść…

Świat obiegły bardzo interesujące wieści, dotyczące otwarcia bramy piekieł. Wszystko miało wydarzyć się w Turcji – to właśnie tam zostały odkryte. Archeolodzy na ich ślad trafili w starożytnym mieście Hierapolis na zachodzie kraju. Znalezisko od razu wzbudziło wielką sensację a teraz wszystko otwarto dla turystów. Czemu jednak atrakcja zawdzięcza swoją nazwę? Jak czytamy w o2.pl, mówi się na nią „brama do piekieł”, „brama do miasta Hadesa” i „wejście do królestwa zmarłych”. Ten sam serwis cytuje słowa lokalnego przewodnika, który dla agencji DHA mówił:

To wejście do królestwa Hadesu. Ze starożytnych źródeł wiemy, że Hades i jego żona żyli przez sześć miesięcy na ziemi, a resztę roku spędzali pod ziemią. To brama, za sprawą której wychodzili na powierzchnię.

Przewodnik Muharrem Aldibas dodał ponadto, że jest bardzo zadowolony z udostępnienia tego wyjątkowego miejsca dla turystów. W istocie „brama do piekła” to świątynia z wieloma korytarzami wodnymi, którą niedawno odkryto.

ZOBACZ TAKŻE: To zrobili rowerzyści w Mielcu. Kierowca nie wytrzymał – działo się! [WIDEO]

W odkrytej świątyni niegdyś odbywały się specjalne obrzędy

Portal o2.pl powołując się na Ukrinform podaje, że w odkrytej przez włoskich archeologów świątyni niegdyś odprawiano specjalne obrzędy. Podczas nich wykorzystywano nagrodzony w jaskini dwutlenek węgla. Jak się okazuje służyło to jako niejaka demonstracja siły, którą mieli dysponować bogowie.

Od niedawna miejsce to mogą zwiedzać turyści. O2.pl przypomina, że Polacy mogą zwiedzać omawiany rejon bez paszportu – wystarczy dowód osobisty. Turcja miała znieść wymóg paszportu dla obywateli Polski.

źródło: o2.pl, YouTube; foto: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.