Squid Game w prawdziwym życiu organizowane jest w Abu Zabi

squid game w prawdziwym życiu

Squid Game w prawdziwym życiu?! To się dzieje naprawdę! Zabawa organizowana jest w Abu Zabi, czyli w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Z tego miejsca jednak uspokajamy – odbywa się na nieco innych zasadach niż w hicie Netflixa. Mianowice, nie dochodzi tam do morderstw. Zasady udziału w grze są jednak ściśle określone. Aby do niej przystąpić, należy wypełnić specjalnie przygotowany formularz.

Squid Game w prawdziwym życiu organizowane w Abu Zabi

Squid Game to serial, który już teraz okazał się największym hitem Netlixa ostatnich lat. Na czym polega jego niebywała popularność? Aktualnie w zasadzie na każdym kroku w sieci, można natknąć się na symbolikę i tematy związane z omawianą produkcją. Warto jednak zaznaczyć, że serial nie jest przeznaczony dla najmłodszych, jednak właśnie między innymi w szkołach odbija się on szerokim echem, co zdaniem wielu jest niepokojące. Dość powiedzieć, że już teraz dzieci zaczynają naśladować obserwowane tam zachowania.

Jeszcze ciekawej jest jednak w Abu Zabi, gdzie postanowiono zorganizować Squid Game w prawdziwym życiu. Rzecz jasna wszystko odbywa się bez przemocy. Jak się jednak okazuje, wzięcie udziału w zabawie nie jest wcale tak łatwe. Aby do niej przystąpić, trzeba poprawnie rozwiązać specjalnie przygotowany formularz, który potwierdzi, że gracze oglądali serial i posiadają na jego temat podstawową wiedzę.

ZOBACZ TAKŻE: KOSMICZNA CENA ZA PARKING Z ZAKOPANEM! TYLE ZAŻĄDALI OD TURYSTY! TO JUŻ ABSURD – TAKIEJ KWOTY NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ

Za organizację wydarzenia odpowiada Koreańskie Centrum Kultury w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Jak czytamy w serwisie cnet.com, wydarzenie na podstawie serialu Squid Game organizuje Koreańskie Centrum Kultury w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Udział we wszystkim wziąć miały dwie drużyny – po 15 zawodników w każdej. Oczywiście zaplanowano konkurencje znane z serialu, ale rzecz jasna pozbawione rozlewu krwi.

Zwycięzcy mogą liczyć na nagrody, jednak to czym one będą, na razie owiane jest tajemnicą. Wydarzenie cieszy się sporą popularnością – podobnie jak sam serial, który jest rekordowy pod wieloma względami.

źródło: cnet.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.