Spory wzrost zakażeń. Niepokojące najnowsze dane MZ

koniec noszenia maseczek

Spory wzrost zakażeń. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia wyglądają niepokojąco. Odnotowano w nich blisko 800 nowych zakażeń i aż 21 zgonów. Co w praktyce oznaczają takie liczby? Czy już teraz powinniśmy zacząć się obawiać czwartej fali, o której tak wiele się mówiło? Wiadomo także, jak wygląda poszczególna liczba zakażeń w konkretnych województwach. Szczegółowe dane znajdziecie poniżej.

Spory wzrost zakażeń. Niepokojące najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

Dzisiejsze, najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia zwracają na siebie uwagę. Wszystko przez to, że odnotowano spory wzrost zakażeń względem dni poprzednich. Gdyby tego było mało, odnotowano także stosunkowo sporą liczbę zgonów osób z COVID-19.

Ostatniej doby potwierdzono dokładnie 767 nowych przypadków zakażeń. Zmarło natomiast 21 osób. Bezpośrednich zgonów, które spowodował wirus, było 9. 12 zmarłych cierpiało na choroby współistniejące. Szczegółowe dane przedstawiają się w sposób następujący (wraz z podziałem na przypadki w konkretnych województwach):

ZOBACZ TAKŻE: WOJSKO NA ULICACH POLSKI?! JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI PRZESTRZEGA W NOWEJ WIZJI. JEGO PRZEPOWIEDNIA POKRYWA SIĘ Z TYM, CO MÓWIŁ WOJCIECH GLANC?

Wiadomo, ile testów przeprowadzono w ciągu doby. Jak ma się sprawa szczepień?

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w ciągu doby przeprowadzono blisko 43 tysiące testów na COVID-19.

Wiele osób zastanawia się także, jak obecnie prezentują się statystki szczepień w naszym kraju. O tym także informuje resort zdrowia. Od samego początku w Polsce wykonano już 36 803 305 szczepień. W pełni zaszczepione są 19 143 244 osoby. Eksperci jednak podkreślają, że to nadal nie jest wystarczająca liczba osób.

źródło: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.