Skandaliczna interwencja strażaków? [Zobacz wideo]

Praca służb ratowniczych nie należy do prostych. Ratowanie ludzkiego życia czy narażanie własnego, a wszystko po to, aby interwencja przebiegła zgodnie z planem. Często bywa tak, że akcję utrudniają ludzie wokół, albo samochody zostawione w niedozwolonym miejscu. Często strażacy narzekają na takie postępowanie. A czy ta interwencja strażaków była waszym zdaniem skandaliczna?

Drogi pożarowej nie wolno zastawiać

Niestety w dalszym ciągu spotyka się takie sytuacje, w których widzi się zaparkowane samochody w miejscu, w którym ich być nie powinno. Na przykład przed sklepem czy na zatłoczonych osiedlach. Jest to powód braku wolnych miejsc, ale nie zmienia to faktu, że zakaz to zakaz i trzeba się tego trzymać.

A co, jeżeli zostawimy samochód na drodze pożarowej? Co grozi właścicielowi samochodu? Mandat i nawet odholowanie pojazdu. Jest to utrudnianie akcji ratunkowej jak i szansa na to, że służby mogą poważnie uszkodzić auto oraz wymierzyć karę.

Jak podaje Dziennik Zachodni, strażacy którzy rozmawiali z portalem informują, że mają stan wyższości w takich sytuacjach i mogę podczas interwencji uszkodzić wóz, ale problem polega na tym, że później i tak muszą tłumaczyć się z tego przed sądem. Dlatego należy pamiętać o nie pozostawianiu swoich samochodów na drogach pożarowych. Zagrożenia w formie podpaleń nie występują często, ale nie należy łamać zasad.

Skandaliczna interwencja strażaków?

Na wideo widzimy akcję przeprowadzoną we Francji przez służby Straży Pożarnej. Samochód stanął w płomieniach. Ogień został szybko ugaszony, jednak strażacy dosyć mocno poobijali pojazd. Z jednej strony, gdyby nie szybka interwencja, mogło dojść do eksplozji, co wiązałoby się z narażeniem ludzi na uszczerbek na zdrowiu czy życiu. Ale czy było konieczne tak znaczne zniszczenie? Strażacy wybili szyby oraz za pomocą różnych narzędzi, „zdemolowali” auto. Sprawdźcie filmik i napiszcie jakie są wasze przemyślenia na ten temat? Czy akcja została przeprowadzona zgodnie z panującymi zasadami czy służby przekroczyły swoje kompetencje? Jesteśmy ciekawi waszych opinii.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.