PiS planuje podnieść VAT do… 26%!

pis planuje podnieść vat

Coraz droższe życie – o tym mówi się niemal bezustannie. Jednak jak podają niektóre źródła, obecny wzrost cen ma być dopiero początkiem. Dariusz Szczotkowski, osoba która ma pewne rozeznanie w polityce, przeczuwa najgorsze. Powołując się na pewne źródła, opublikował w swoich social mediach wpis o tym, że PiS planuje podnieść VAT do 26%! 

PiS planuje podnieść VAT do 26%

Dariusz Szczotkowski w swoim manifeście na portalu Facebook używa mocnych słów i zarzutów. Podkreśla jednak, że informacje które podaje nie są wyssane z palca. O wszystkim miał dowiedzieć się od osób będących w pobliżu środowiska premiera Mateusza Morawieckiego, ale też jego poprzedniczki – Beaty Szydło. Szczotkowski pisze konkretnie o „konieczności podnoszenia kosztów rozwoju”.

Czy te zapowiedzi rzeczywiście mogą mieć miejsce w rzeczywistości? Tak naprawdę trudno stwierdzić. Portal nczas.com cytuje wypowiedź ze strony bezprawnik.pl, z której wynika, że tak sensacyjnych przecieków z sejmu było w ostatnim czasie naprawdę sporo i dawały rozgłos autorom wpisów. Trzeba też przyznać, że publikacja Dariusza Szczotkowskiego odbiła się sporym echem w mediach społecznościowych.

Ogromna popularność wpisu Dariusza Szczotkowskiego

Wpisz Dariusza Szczotkowskiego został opublikowany 22 godziny temu na portalu Facebook i już teraz cieszy się ogromną popularnością. W niecałą dobę zgromadził około 1400 reakcji użytkowników i niemal tyle samo udostępnień. Komentowano go natomiast ponad pół tysiąca razy. Świadczy to o naprawdę dużym odzewie społeczeństwa.

Ludzie zwracają bowiem uwagę na na coraz większą ilość świadczeń socjalnych. Niebawem rząd zniesie kryterium dochodowe i program 500+ będzie obowiązywał już na każe pierwsze urodzone dziecko. Mówi się także o emeryturach dla matek, a za jeden z argumentów przytacza się też sytuację z 13. emeryturą. Społeczeństwo otrzymuje wsparcie finansowe, wielu jednak nie zastanawia się jakim kosztem.

Na sam koniec swojego wpisu, Dariusz Szczotkowski podaje, że mimo iż informacje które przekazał pochodzą od osób ze środowiska Prawa i Sprawiedliwości, nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone. Autor posta podkreśla także, że jak najszybciej skieruje zapytanie w omawianej sprawie do Ministerstwa Finansów oraz Kancelarii Premiera RP. 

źródło zdjęcia: alternatywa.net.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.