Skandal na Wembley! UEFA wyciąga konsekwencje w sprawie meczu Anglików

skandal na wembley

Skandal na Wembley! UEFA wyciąga konsekwencje w sprawie meczu Anglików. Chodzi o skandaliczne zachowanie miejscowych fanów jeszcze podczas meczy półfinałowego, w którym Anglia mierzyła się z Danią. Warto podkreślić, że w danym meczu dziwne rzeczy działy się nie tylko na trybunach, ale i na murawie – mowa o problematycznym rzucie karnym dla gospodarzy, który przesądził, że to oni zagrali w finale Euro 2020. Jaką karę UEFA nałożyła na angielską federację piłkarską?

Skandal na Wembley! UEFA wyciąga konsekwencje w sprawie meczu Anglików

Euro 2020 za nami! Obfitujący w wiele emocji turniej zakończył się wczorajszym finałem, który był kapitalnym zwieńczeniem miesiąca gry w piłkę nożną na najwyższym poziomie. Ostatecznie po tytuł sięgnęli Włosi, jednak dopiero po niebywale trzymających w napięciu rzutach karnych. Gospodarze – ku uciesze wielu postronnych fanów – zmarnowali w fatalnym stylu 3 ostatnie strzały z punktu oddalonego od bramki o 11 metrów.

Warto jednak wspomnieć, dlaczego większość osób kibicowała w tym meczu Włochom. To niejako pokłosie niedawnych, skandalicznych wydarzeń, jakie miały miejsce na Wembley podczas starcia półfinałowego, gdzie Anglia walczyła z Danią. Wtedy też nie popisali się właśnie angielscy kibice. Nieładnie zachowali się już podczas odgrywania duńskiego hymnu, który wygwizdali i podczas którego buczeli. Natomiast w decydującym momencie, kiedy rzut karny dla Anglii w dogrywce wykonywał Harry Kane, bramkarz reprezentacji Danii – Kasper Schmeichel – był oślepiany laserem kierowanym w jego oczy właśnie z trybun.

ZOBACZ TAKŻE: TAJEMNICZE PRZESYŁKI Z CHIN ZAWIERAJĄ ROŚLINY. LUDZIE ZDECYDOWALI SIĘ JE POSADZIĆ MIMO WIELU OSTRZEŻEŃ. ZOBACZYCIE CO Z NICH WYROSŁO – TO PRZECHODZI LUDZKIE POJĘCIE!

Kara dla angielskiej federacji piłkarskiej. UEFA zadecydowała – czy to jednak wystarczający wymiar kary?

UEFA zadziała dość szybko i już wyznaczyła karę dla angielskiej federacji piłkarskiej. Mianowicie, mowa o 30 tysiącach euro, które musi zapłacić strona angielska. Czy to dużo? Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy już do indywidualnej oceny…

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.