Silny wybuch wulkanu we Włoszech – ludzie uciekali w panice [wideo]

Silny wybuch wulkanu – poniższe wideo niestety nie należy do najprzyjemniejszych. Na włoskiej wyspie Stromboli doszło do potężnego wybuchu wulkanu. Erupcja była tak duża, że skały wpadały do wody, a czarna chmura pyłu rozprzestrzeniała się w ekspresowym tempie. Turyści w panice przed nią uciekali. 

Silny wybuch wulkanu

Do wybuchu doszło w środę na włoskiej wyspie Stromboli, która znajduje się na Morzu Tyrreńskim. Zdjęcia i nagrania, które publikują turyści mrożą krew w żyłach. Chmura dymu rozprzestrzeniała się w ekspresowym tempie, a ogromne kawałki skał wpadały prosto do wody. Pomimo, że obecne tam osoby znajdowały się na motorówkach we względnie bezpiecznej odległości, były jednak zagrożone. Zobaczcie wideo.

 

Dodatkowe informacje podali również pracownicy Instytutu Geofizyki i Wulkanologii. Mianowicie, chmura dymu unosiła się na wysokość 2 kilometrów! To pokazuje skalę wybuchu. Co ciekawe, w lipcu miał miejsce jeszcze jeden wybuch i niestety, jedna osoba przypłaciła życiem, a 3 zostały ranne. Ludzie w panice skakali wtedy do morza. Zdecydowanie ten wulkan należy do jednych z najbardziej aktywnych.

Jak podaje tvn, 19-letnia turystka z Sycylii umieściła w sieci nagranie, na którym widać jak ucieka przed wielką chmurą. Znajdowała się zdecydowanie za blisko wulkanu, pomimo że odległość wydawała się być bezpieczna. Jednak na niektórych nagraniach można zobaczyć jak liczni turyści siedzą w łodziach i podziwiają chmurę oraz całe zjawisko. Niektórzy wyglądali na spokojnych, ale to zapewne ze względu na dalszą odległość.

Wszystkie nagranie umieszczone w sieci są przerażające. Cała sytuacja mogła się skończyć inaczej, jednak jak informują media, nikt na szczęście nie ucierpiał. Wulkan ma prawie 900 metrów wysokości.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.