Sensacyjne doniesienia na temat 500+. Lepiej usiądźcie

sensacyjne doniesienia

Sensacyjne doniesienia na temat 500+! Popularne świadczenie to już od dawna temat do wielu dyskusji, która często dzieli Polaków na dwa obozy – zwolenników i przeciwników wypłacania pieniędzy w takiej formie. Teraz w sprawie 500 plus pojawiły się najnowsze przecieki. Pisze o tym między innymi portal o2.pl. Choć wielu rodaków się tego spodziewało, niektórych może to szokować. Lepiej usiądźcie – to ma szykować rząd.

Sensacyjne doniesienia na temat 500+. Lepiej usiądźcie

Program 500 plus to jedna z największych inicjatyw społecznych ostatnich lat w Polsce. Został wprowadzony przez rząd w 2016 roku i polega na przyznawaniu świadczeń finansowych na dzieci w wieku do 18 lat. Głównym celem programu jest wsparcie rodzin wychowujących dzieci oraz poprawa sytuacji demograficznej w kraju. Program ma na celu zwiększenie liczby urodzeń w Polsce, a także poprawę warunków życia dzieci i młodzieży.

W ramach „500+” rodzice otrzymują świadczenie w wysokości 500 złotych miesięcznie na każde dziecko do 18 roku życia. Rodzice dostają pieniądze bez względu na swoje dochody, co oznacza, że program skierowano do rodzin z różnych warstw społecznych.

Najnowsze doniesienia mogą się wydać wielu osobom dość zaskakujące. Jak dobrze wiadomo, w ostatnich miesiącach panuje wielka drożyzna, a pieniądze nieco straciły swoją wartość – co za tym idzie, tak samo jest w przypadku świadczenia 500 plus. Jak donosi o2.pl powołujący się na stronę wyborcza.biz – „w szeregach Prawa i Sprawiedliwości zapadła decyzja dotycząca świadczenia 500 plus”. Czy należy spodziewać się podwyżki 500 plus?

ZOBACZ TAKŻE: Naukowcy podali termin – 31 marca. Wtedy dotrze do naszej planety

„500+ nie było nigdy zmieniane, jego podwyższenie wydaje się naturalnym rozwiązaniem. Decyzja o tym już zapadła”

Portal o2.pl sugeruje, że 500+ czeka zdecydowana podwyżka. Nowe świadczenie może być okazalsze o 200 złotych i wynosić w sumie 700 złotych. Strona internetowa wyborcza.biz przytacza wypowiedź, jakiej miał jej udzielić jeden z polityków PiS:

Musimy mieć na najbliższe wybory mocny punkt w polityce społecznej. A że 500+ nie było nigdy zmieniane, jego podwyższenie wydaje się naturalnym rozwiązaniem. Decyzja o tym już zapadła.

źródło: o2.pl, wyborcza.biz

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.