Najnowsze informacje o zdrowiu papieża. Watykan potwierdza

najnowsze informacje o zdrowiu papieża

Najnowsze informacje o zdrowiu papieża. 86-letni Franciszek w środę wylądował w szpitalu. Początkowe komunikaty uspokajały i mówiły o rutynowych badaniach, jednak później światło dzienne ujrzały prawdziwe powody hospitalizacji głowy Kościoła. Papież Franciszek miał kłopoty z oddychaniem, a sytuacja przez moment zrobiła się naprawdę niebezpieczna. Teraz Watykan oraz włoskie media donoszą o najnowszych informacjach w tej sprawie. Jak aktualnie czuje się papież?

Najnowsze informacje o zdrowiu papieża. Watykan potwierdza

Znane są najnowsze informacje o stanie zdrowia papieża Franciszka. 86-latek w środę wylądował w szpitalu. Choć wszystko tłumaczono rutynowymi badaniami, rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Informacje sprostowano i nie brzmiały one zbyt dobrze – głowa Kościoła miała problemy z oddychaniem. Pierwsze badania wykluczyły problemy z sercem i zapalenie płuc. ANSA biorąc pod uwagę komunikaty medyczne pisała:

W szpitalu papieżowi zrobiono tomografię klatki piersiowej, która wykazała, że płuca są czyste. Papież nie ma zapalenia płuc, nie ma też problemów z sercem.

W najnowszym komunikacie Watykan zapewnia, że stan papieża Franciszka się poprawia, jednak kontynuuje on leczenie. Wspomniana wcześniej ANSA podaje, że papież może opuścić szpital przed Niedzielą Palmową. Rzecznik Watykanu Matteo Bruni póki co nie odniósł się jednak konkretnie do tych doniesień.

ZOBACZ TAKŻE: Sensacyjne doniesienia na temat 500+. Lepiej usiądźcie

Dziennik „Il Messaggero”: papież Franciszek ma zapalenie oskrzeli

Jeszcze bardziej konkretne informacje podaje dziennik Il Messaggero. Według informacji tam zawartych, papież trafił do szpitala z powodu zapalenia oskrzeli. Gazeta podała w dodatku, że już w sobotę papież Franciszek ma opuścić klinikę Gemelli.

Głowa Kościoła wraca do zdrowia, ale nie wiadomo, czy będzie w stanie czynnie uczestniczyć w uroczystościach Wielkiego Tygodnia. RMF24.pl, powołując się na włoskie media podaje:

Watykan informował w czwartek, że 86-letni Franciszek zapewne w najbliższych dniach wyjdzie ze szpitala, bo zastosowana dożylna kuracja antybiotykowa przynosi oczekiwane rezultaty.

źródło: RMF24.pl, Twitter; foto: Twitter