Rosyjskie służby uroczyście informują 14-latków o odpowiedzialności za popełnienie morderstwa [WIDEO]

Rosyjskie służby informują 14-latków

Rosyjskie służby niezwykle uroczyście i oryginalnie informują 14-latków, że za popełnione przestępstwa grozi im kara. W sieci pojawiło się oficjalne nagranie, na którym funkcjonariuszka trzyma tort z zapalonymi świeczkami i jednocześnie mówi o karach grożących za morderstwo, kradzieże, przemoc, wymuszenia, porwania i przestępstwa seksualne. Nagranie spotkało się ze skrajnymi opiniami.

Rosyjskie służby uroczyście informują 14-latków o odpowiedzialności za popełnione przestępstwa

Na początku warto wspomnieć, że przestępczość u młodych Rosjan jest na przerażająco wysokim poziomie. Poprawczaki są zapełnione, a skrajna bieda sprawia, że młodzi decydują się na drogę kryminalną. W związku z tym, na stronie głównego wydziału Komitetu Śledczego w Moskwie opublikowano kontrowersyjne nagranie. Największą uwagę zwraca funkcjonariuszka trzymająca tort z zapalonymi świeczkami. Zwraca się ona do 14-latków informując, że za popełnione przestępstwa grozi im kara. Ponadto wymienia szereg przestępstw, od kradzieży po morderstwa czy napaści na tle seksualnym.

 

ZOBACZ TAKŻE: DO POLICJI PRZYJĘTO KOBIETĘ, SKAZANĄ ZA PRZMYT 100 KG NARKOTYKÓW!

Rosyjskie służby informują 14-latków o odpowiedzialności za popełnienie przestępstw. Kontrowersyjne wideo możecie obejrzeć poniżej:

Od tego wieku stajesz się osobiście odpowiedzialny za czyny opisane w niektórych artykułach Kodeksu karnego. Od tego dnia sam będzie odpowiadał za zabójstwa i uszczerbek na zdrowiu, a także za inne przestępstwa, takie jak kradzież, rozbój, porwanie i wymuszenie. Zostaniesz surowo ukarany za terroryzm i branie zakładników. Jako młody dorosły powinieneś wiedzieć, że poniesiesz odpowiedzialność za gwałt i napaść na tle seksualnym – powiedziała funkcjonariuszka trzymająca w rękach tort.

Nagranie spotkało się ze skrajnymi opiniami, jednak nie da się ukryć, że przeważnie była to krytyka. Wkrótce film usunięto, jednak w sieci znajdziemy wiele jego kopii. Rzeczniczka moskiewskiego departamentu, Julia Iwanowa nie zdecydowała się na komentarz w sprawie. Głos zabrała natomiast przedstawicielka departamentu ochrony socjalnej. Wyjaśniła, że funkcjonariusze występujący w filmie nie grożą prześladowaniami, a jedynie „mówią, że trzeba pomyśleć, zanim kopniesz kolegę z klasy w głowę lub żartobliwie zepchniesz go ze schodów”

Rosyjskie służby informują 14-latków o odpowiedzialności za popełnione czyny. Co o tym myślicie?

źródło: youtube.com, rmf24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.