Pokazała wymowny plakat podczas emisji rosyjskich „Wiadomości” – co za odwaga! [WIDEO]

Rosyjskie wiadomości

Rosyjska dziennikarka Marina Owsiannikowa podczas trwania emisji rosyjskich „Wiadomości” na propagandowej stacji, postanowiła wejść w kadr kamery i pokazać wymowny plakat. Czytamy na nim, iż sprzeciwia się wojnie oraz apeluje do odbiorców, by nie wierzyli w propagandę. Nagranie z fragmentem programu informacyjnego obiegło cały świat. 

Pokazała wymowny plakat podczas emisji programu informacyjnego

Pierwszy program rosyjskiej telewizji regularnie emituje propagandowe treści, które sprawiają, iż Rosjanie mają mylne pojęcie o wydarzeniach mających miejsce we własnym kraju jak i na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE: DORADCA PREZYDENTA UKRYINY PODAŁ DATĘ ZAKOŃCZENIA WOJNY

W poniedziałek, podczas oficjalnej emisji programu informacyjnego doszło do wydarzeń, o których dziś mówi cały świat. Otóż dziennikarka Marina Owsiannikowa postanowiła wejść w kadr kamery i zaprezentować wymowny plakat. Kobieta napisała na nim krótką wiadomość w języku angielskim oraz rosyjskim. Wyraziła swój sprzeciw wojnie, a także zaapelowała do widzów, by nie wierzyli w propagandowy przekaz programu.

Fragment rosyjskich „Wiadomości” możecie zobaczyć poniżej:

Owsiannikowa przed wtargnięciem przed kamerę w osobnym nagraniu powiedziała:

„To, co obecnie dzieje się w Ukrainie, jest przestępstwem. A Rosja jest krajem agresorem. Odpowiedzialność za tę agresję spoczywa na sumieniu jednej osoby. I tą osobą jest Władimir Putin. Mój ojciec jest Ukraińcem, moja matka jest Rosjanką. I nigdy nie byli wrogami.”

Co ciekawe, współpracownicy Aleksieja Nawalnego poinformowali, że skłonni są zapłacić karę nie tylko za Owsiannikową, ale również za każdą osobę, która zaprotestuje i sprzeciwi się wojnie. Podali również adres e-mail, na który można zgłaszać swoją kandydaturę do protestów.

 

źródło: twitter.com, o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.