Restauracje i fryzjerstwo otwarte od 18 maja? Przeciek dotyczący wytycznych dla klientów

restauracje i fryzjerstwo otwarte

Restauracje i fryzjerstwo otwarte od 18 maja? Wiele na to wskazuje! Portal RMF24.pl donosi, że oficjalnie ogłoszone zostanie to już jutro. Serwis informuje natomiast, powołując się na pewne źródła, jak w rzeczywistości będzie wyglądać otwarcie, oraz jakie zasady będą panować choćby w restauracjach. Czy będziemy musieli ubierać w nich rękawiczki i maski? W jakiej odległości będą ustawione stoliki? Przecieki prezentują to, jak nasze życie po raz kolejny zmieni się już prawdopodobnie od poniedziałku.

Restauracje i fryzjerstwo otwarte od 18 maja? Są przecieki dotyczące wytycznych, jakie skierowane są w stronę klientów i właścicieli lokali

Po raz kolejny, niczym bumerang, wraca temat otwarcia zakładów fryzjerskich oraz restauracji. Te zamknięto w związku z pandemią koronawirusa. Aktualnie jednak stopniowo wprowadzany jest plan tak zwanego „odmrażania gospodarki”, a wiele wskazuje na to, że teraz kolej właśnie na rzeczone restauracje oraz fryzjerów. Portal RMF dotarł do nieoficjalnych jeszcze szczegółów, z jakimi wiązać będzie się kolejny etap łagodzenia obostrzeń. Według informacji tamtejszych dziennikarzy, otwarcie fryzjerów i restauracji nastąpi już 18 maja. Warto przy tym dodać, że wszystko będzie odbywać się na specjalnych zasadach.

Wstępnie wiadomo, że stoliki w restauracjach będą musiały być od siebie oddalone o 2 metry. Problem mogą mieć też lokale samoobsługowe, gdyż dozwolone będzie otwarcie jedynie miejsc z obsługą kelnerską. Klienci nie będą mogli podchodzić do baru. Wstanie od stolika dozwolone będzie jedynie w przypadku chęci skorzystania z toalety. Mówi się także, że w restauracjach nie trzeba będzie ubierać maseczek oraz rękawiczek.

Na koniec warto dodać, że otwarte mają być jedynie części ogródkowe restauracji.

ZOBACZ TAKŻE: STRAŻ POŻARNA PRZYJECHAŁA GASIĆ MIESZKANIE – OKAZAŁO SIĘ JEDNAK, ŻE NIE BYŁO TAM POŻARU! ZGŁASZAJĄCEGO ZMYLIŁ WYGASZACZ EKRANU, KTÓRY PRZEDSTAWIAŁ PŁOMIENIE OGNIA

Zmiany także w komunikacji miejskiej – pojedzie nią więcej osób

Wraz z otwarciem restauracji i fryzjerów, zmiany mają nastąpić także w komunikacji miejskiej. Teraz do tramwajów i pociągów w teorii może wsiadać tylko tyle osób, ile wynosi połowa liczby miejsc siedzących. Od 18 maja ma to być już 30 procent wszystkich miejsc – a więc łącznie siedzących i stojących. To sprawi, że do jednego autobusu może wejść nawet o 2-3 razy więcej pasażerów.

RMF zapowiada także, że wszelkie ograniczenia powinno się sumiennie i ściśle stosować.

Rygorystyczne zasady higieny należy również przestrzegać u fryzjerów i w zakładach kosmetycznych. Więcej szczegółów dotyczących tej dziedziny gospodarki, poznamy jednak najprawdopodobniej jutro.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.