ReplyASAP blokuje telefon dopóki nie odpiszesz rodzicom

Nick Herbert z Wielkiej Brytanii stworzył aplikacje, która ma ułatwić kontakt z dzieckiem. ReplyASAP blokuje telefon póki nie odpiszesz rodzicom. Jest dostępna w Google Play od 2017r. 

Jak działa?

Rodzice często narzekają na swoje dzieci, że nie odpisują im na wiadomości albo nie odbierają telefonów. Na pomysł jak rozwiązać ten problem wpadł Nick Herbert. Stworzył program do urządzeń mobilnych. ReplyASAP blokuje telefon póki nie odpowie się na wiadomość. Jego motywacją był syn Ben, który wiecznie nie odpowiadał na SMS-y tłumacząc, że ma wyciszony telefon. Aplikacja blokuje możliwość wyciszenia dźwięku jeżeli rodzice chcą się skontaktować z dzieckiem. Jeżeli dziecko naprawdę nie ma możliwości, aby oddzwonić lub odpisać może wybrać funkcję „odłóż”. Rodzic wówczas dostaje informację, że wiadomość została odczytana, jednak wciąż nie odblokuje to telefonu. Aplikacja oczywiście działa wtedy, gdy dziecko i opiekun sparują się na niej.

CZYTAJ TAKŻE: PRZEŁOM W MEDYCYNIE: TEST KRWI ZNAJDZIE 20 TYPÓW RAKA

Dodatkowe wykorzystanie

ReplyASAP nie jest pierwszą tego typu aplikacją. W 2004r. programista Sharon Standifird stworzył program do urządzeń mobilnych „Ignore No More”. Zastosowanie było to samo, jednak sposób działania zupełnie inny. Również blokowała telefon, ale aby móc z niego ponownie korzystać należało podać hasło. Dziecko musiało wówczas zadzwonić do rodziców, ponieważ kod wyświetlał się tylko na telefonie opiekunów.

Aplikacja nie jest już dostępna, nie cieszyła się dużą popularnością, a ponadto spotkała się z negatywnym odzewem. Wywołała debatę na temat niezależności nastolatków. Firmy technologiczne takie jak Apple czy Google wprowadziło szereg kontroli rodzicielskich. Przykładem jest funkcja „Screen Time”, która pozwala rodzicom ustalać ile czasu dziecko może korzystać z poszczególnych aplikacji. Ma na celu ograniczyć liczbę osób uzależnionych od telefonów.

Aplikacja ReplyASAP znalazła zastosowanie w wielu firmach, kiedy potrzebny jest nagły i pilny kontakt z innym pracownikiem. Ogrom par wykorzystało to rozwiązanie w swoich związkach.

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.