Quentin Tarantino odwiedzi Toruń – odbierze tam nagrodę!

Quentin Tarantino odwiedzi Toruń w ramach festiwalu, który odbędzie się już 16 listopada! Chodzi o Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE, podczas którego amerykański reżyser odbierze nagrodę. Zapewne fani nie mogą się doczekać.

Quentin Tarantino w Toruniu – odbierze nagrodę

To wspaniała wiadomość dla fanów międzynarodowego kina, gdyż już 16 listopada odwiedzi Toruń Quentin Tarantino! To jeden z najwybitniejszych amerykańskich reżyserów, który doceniany jest za swój oryginalny styl. Można go również zobaczyć w roli aktora. Czy jest tutaj ktoś, kto nie zna jego produkcji? Raczej nie!

Ostatnio w Polsce było głośno, ponieważ w jego najnowszym filmie „Pewnego razu w… Hollywood” zagrał polski aktor Rafał Zawierucha. To z pewnością jest szansa, o której marzy niejedna osoba w tej branży. Poniżej możecie również sprawdzić wywiad z Zawieruchą w radiu RMF FM. Opowiada tam między innymi o współpracy i spełnieniu swojego marzenia.

 

Oprócz Tarantino, pojawi się również Robert Richardson, autor zdjęć do „Pewnego razu w… Hollywood”.  Trzykrotny laureat Oscara za najlepsze zdjęcia! To z pewnością wielkie wydarzenie. Dodatkowo, swoją obecnością zaszczycą Edward Norton, Danny DeVito oraz Richard Gere.

 

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE odbędzie się 9-16 listopada w Toruniu. Przyznanie nagród właśnie tym osobom skomentował Marek Żydowicz, który jest dyrektorem festiwalu:

Duet ten zachwycił dylogią Kill Bill, stworzył alternatywną wersję II wojny światowej w Bękartach wojny, dokonał dekonstrukcji amerykańskich mitów w Django, ukazał na taśmie 70mm piękno westernu w Nienawistnej ósemce. Z kolei Pewnego razu… w Hollywood to poruszająca do żywego i jednocześnie podnosząca na duchu opowieść o Los Angeles na przełomie dwóch epok. Robert Richardson i Quentin Tarantino opowiadają ciekawe, wizualnie imponujące historie, które służą za przypomnienie, dlaczego wielu z nas zakochało się w kinie. Przyznajemy im tę nagrodę z ogromną przyjemnością

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.