Putin grozi. „Sankcje Zachodu przypominają wypowiedzenie wojny”

diagnoza dla putina

Putin grozi zachodowi. Jak czytamy w portalu RMF24.pl – kolejny już, dziesiąty dzień wojny na Ukrainie, przyniósł niepokojącą wypowiedź Władimira Putina. Rosyjski dyktator miał stwierdzić, że sankcje, które Zachód nakłada na Rosję, przypominają wypowiedzenie wojny. Słowa Putina można interpretować też jako ostrzeżenie przed dalszym wprowadzeniem sankcji. Padły one w sobotę, podczas spotkania Rosjanina z osobami pracującymi w tamtejszych liniach lotniczych.

Putin grozi. „Sankcje Zachodu przypominają wypowiedzenie wojny”

Władimir Putin nadal nie boi się używać mocnych słów. Tym razem można odnieść wrażenie, że ostrzega, lub nawet grozi szeroko pojętemu Zachodowi – czyli krajom zachodnim. Rozchodzi się o potężne, niespotykane jak dotąd na świecie sankcje, jakie nałożono na Rosję. Wypowiedź Władimira Putina przytacza portal RMF24.pl. Miał on powiedzieć, że:

Sankcje Zachodu przypominają wypowiedzenie wojny.

Już wcześniej Putin ostrzegał, że zaangażowanie się innych krajów w wojnę na Ukrainie, spotka się ze zdecydowaną odpowiedzią Rosji. Tym samym dał znak, że nie obawia się niczego i działa bezwzględnie. Nikt jednak nie spodziewał się tak mocnych słów Putina w kontekście nakładanych na Rosję sankcji. A warto nadmienić, iż eksperci zapowiadają, że ich działanie z czasem może odciskać na Rosjanach coraz to większe piętno. W RMF24.pl czytamy, że Władimir Putin powyższą kwestię wypowiedział podczas spotkania z osobami, które pracują w rosyjskich liniach lotniczych.

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNE STRATY ROSJAN. ZESTRZELONY ŚMIGŁOWIEC I ROZBITY MYŚLIWIEC. UKRAIŃCY POKAZUJĄ MATERIAŁY WIDEO Z OBU WYDARZEŃ. ZOBACZ JE! [WIDEO]

Putin o inwazji na Ukrainę oraz radzie dla sąsiadów swojego kraju

Portal RMF24.pl przytacza jeszcze jedną interesującą wypowiedź Władimira Putina. Poza tym, że znów podkreślał, iż celem Rosji jest „demilitaryzacja” oraz „denazyfikacja” Ukrainy – odniósł się także do sąsiadów swojego kraju. W RMF24.pl czytamy jego wypowiedź:

Nie mamy złych intencji wobec naszych sąsiadów. Radziłbym im też, by nie eskalowali sytuacji, nie nakładali żadnych ograniczeń. Wypełniliśmy wszystkie nasze zobowiązania i będziemy je nadal wypełniać.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.