Przyspieszenie luzowania obostrzeń – rzecznik MZ potwierdza!

przyspieszenie luzowania obostrzeń

Przyspieszenie luzowania obostrzeń stanie się faktem? Takie dość niespodziewane informacje przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, a wszystko w rozmowie z portalem Onet. To wynik bardzo niskich liczb dotyczących zakażeń, jakie w naszym kraju notujemy w ostatnich dniach. Tendencja jest spadkowa, a w szpitalach przebywa coraz mniej osób, które znalazły się tam z powodu COVID-19. Które branże mogą liczyć na szybsze „odmrożenie”?

Przyspieszenie luzowania obostrzeń – rzecznik Ministerstwa Zdrowia potwierdza!

Sytuacja związana z epidemią w naszym kraju w końcu ulega znacznej poprawie. Z dnia na dzień w raportach Ministerstwa Zdrowia widzimy, że ubywa osób aktualnie zakażonych, nowych przypadków jest mniej niż w poprzednich tygodniach, oraz w końcu zwalniają się zajęte łóżka pacjentów covidowych.

To wszystko sprawia, że zaprezentowany z końcem kwietnia plan rządu, obejmujące stopniowe schodzenie z obostrzeń, powinien bez przeszkód zostać zrealizowany. Mało tego – pojawiają się doniesienia, że niektóre obostrzenia mogą zostać zniesione szybciej, niż początkowo zakładano. W rozmowie z portalem Onet mówił o tym rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Jego wypowiedź cytujemy poniżej:

Dzisiaj jesteśmy na średniej dobowej w granicach 4,1 tys. zakażeń, to już jest bardzo niska średnia. Jeszcze kilka tygodni temu notowaliśmy po 35 tys. zakażeń średnio na dobę. […] Jeżeli nadal będziemy szli tym trendem, oczywiście możliwe jest przyśpieszenie pewnych aspektów luzowania. Nie byłbym pewien, czy akurat będzie to dotyczyło branży fitness, więc nie chciałbym obiecywać.

Po czym dodał:

Ale na pewno zastanawiamy się nad tym, czy możliwe jest poprzesuwanie niektórych terminów luzowania obostrzeń.

ZOBACZ TAKŻE: NAJMAN ZACZĄŁ STRZELAĆ NA KONFERENCJI MMA VIP 2! SIEDZĄCY WOKÓŁ BYLI W SZOKU, CO WYDARZYŁO SIĘ PODCZAS SPOTKANIA Z MEDIAMI? [WIDEO]

Ostatniej doby tylko 2032 nowe przypadki zakażenia

Ostatni dobowy raport Ministerstwa Zdrowia napawa optymizmem. Odnotowano w nim tylko ledwie ponad 2 tysiące nowych przypadków zakażenia koronawirusem, podczas gdy jeszcze niedawno dzienne liczby plasowały się na poziomie ponad 30 tysięcy zakażeń na dobę.

Aktualnie w szpitalach zajętych jest 15 925 miejsc dla pacjentów z COVID-19. Z respiratorów korzystają na ten moment 2083 osoby.

źródło: RMF24.pl, Onet

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.