Przyczyna awarii Facebooka znana?! „Największa w historii awaria”

rzyczyna awarii facebooka

Przyczyna awarii Facebooka znana?! To była zdecydowanie jedna z największych awarii serwisu w historii. Odbiło się to również na takich portalach społecznościowych jak Instragram, czy komunikatorach w postaci WhatsApp oraz Messenger. Internauci na całym świecie bez dostępu „do świata” musieli sobie poradzić przed około 6 godzin. Teraz wiadomo, co mogło za to odpowiadać.

Przyczyna awarii Facebooka znana?! „Największa w historii awaria”

Takich problemów z Facebookiem jeszcze nie było! Użytkownicy na całym świecie przez kilka godzin nie mieli dostępu do serwisu. Gdyby tego było mało, nie działał też Messenger, WhatsApp oraz Instagram. W Polsce problemy pojawiły się około godziny 17:30. Dostęp do portali powrócił dopiero po północy czasu polskiego.

Przez około 6 godzin cały świat wstrzymał oddech. Nie zabrakło jednak też osób, które ucieszyły się z faktu, że mogą odpocząć od mediów społecznościowych. Niektórzy żartowali nawet, że w końcu mają czas na to, aby porozmawiać a wręcz zapoznać się z domownikami.

Co jednak odpowiadało za potężną, globalną awarię serwisów? Portal Eska.pl, powołując się na wpisy eksperta ds. cyberbezpieczeństwa, Briana Krebsa, pisze:

Awarię spowodowało błędne uaktualnienie protokołu BGP, systemu sterującego ruchem w internecie.

ZOBACZ TAKŻE: RZĄD ZAMKNIE CMENTARZE NA „WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH”? SPOŁECZEŃSTWO OBAWIA SIĘ POWTÓRKI Z ZESZŁEGO ROKU, MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI USPOKAJA. JAK BĘDZIE TYM RAZEM?

Bardzo skomplikowana awaria, którą trudno było naprawić. Karty dostępu pracowników odmówiły posłuszeństwa

Wspomniany wcześniej ekspert ds. cyberbezpieczeństwa Brian Krebs na Twitterze napisał:

Uaktualnienie zablokowało możliwość zdalnych użytkowników do usunięcia zmian, a osoby z fizycznym dostępem nie miały dostępu do sieci. Więc uniemożliwiło to obu stronom naprawienie tego.

Podczas awarii oberwało się także wewnętrznym sieciom Facebooka. Ucierpiał również Workplace – czyli system komunikacji w firmie. Eska powołując się na New York Times podaje, że „padły” też karty dostępu pracowników do pomieszczeń biurowych i nie tylko.

Przez awarię, Facebook zanotował 5% spadek ceny akcji na Wall Street. Jest on największy od niemal roku.

źródło: eska.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.