Do szpitali tylko zaszczepieni? Do pomysłu odniósł się Adam Niedzielski

do szpitali tylko zaszczepieni

Do szpitali tylko zaszczepieni? Ten dość kontrowersyjny wydawałoby się pomysł, przytoczony został w rozmowie Roberta Mazurka z Adamem Niedzielskim w stacji RMF FM. Jak do wszystkiego odniósł się minister zdrowia? Czy taki przepis rzeczywiście mógłby wejść w życie? Ponadto Niedzielski mówił o kwestii otwartych cmentarzy na „Wszystkich Świętych”. Temat ten poruszono już wczoraj, a teraz szef resortu zdrowia potwierdził to, o czym dyskutowało się niedawno.

Do szpitali tylko zaszczepieni? Do pomysły odniósł się Adam Niedzielski

Coraz więcej mówi się o ewentualnych obostrzeniach, związanych z czwartą falą koronawirusa. Mianowicie, zakażeń w Polsce sukcesywnie przybywa. Jakie będą pierwsze reakcje rządu? Dziś gościem w Porannej rozmowie Roberta Mazurka w RMF FM, był minister zdrowia Adam Niedzielski. Poruszono tam kilka istotnych kwestii związanych z wirusem i nadejściem jego kolejnej fali. Poruszono też niebywale elektryzujący temat, jakim jest pomysł, by do szpitali mogły chodzić jedynie osoby zaszczepione. Jak wszystko skomentował minister zdrowia? W RMF24.pl czytamy:

Rozumiem pomysł możliwości odwiedzania szpitali tylko przez zaszczepionych, który jest formułowany z perspektywy eksperckiej. Na pewno on w zdecydowanym stopniu zabezpieczyłby funkcjonowanie szpitali. Z drugiej strony jest to pomysł abstrakcyjny. […] Nie może być tak, że osoba, która potrzebuje pomocy jej nie otrzymuje.

ZOBACZ TAKŻE: PRZYCZYNA AWARII FACEBOOKA, MESSENGERA, WHATSAPPA I INSTAGRAMA JUŻ ZNANA? POJAWIAJĄ SIĘ PIERWSZE INFORMACJE I SZCZEGÓŁOWE DONIESIENIA. PORTALE NIE DZIAŁAŁY NA CAŁYM ŚWIECIE, W NIEKTÓRYCH MIEJSCACH NAWET PONAD 6 GODZIN

Cmentarze na „Wszystkich Świętych” otwarte? Adam Niedzielski potwierdza – „Z największym prawdopodobieństwem…”

Dużo emocji wzbudził też poruszony już wczoraj temat uroczystości „Wszystkich Świętych”. Jak dobrze pamiętamy, przed rokiem rząd z dnia na dzień „zamknął” cmentarze. Decyzję podjęto w obawie przed rozprzestrzenieniem się zarazy. A czego spodziewać się w tym roku? Według aktualnych zapewnień, rząd nie planuje zamykania nekropolii. Do wszystkiego w rozmowie z Robertem Mazurkiem odniósł się Adam Niedzielski:

Z największym prawdopodobieństwem cmentarze będą na Wszystkich Świętych otwarte. Tym razem niespodzianek nie będzie.

Argumentował to w sposób następujący:

Mamy o wiele więcej zabezpieczeń, które nie powodują, że z dnia na dzień sytuacja może się pogorszyć. W tym roku nam taki scenariusz nie grozi.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.