Przerażające wodne tornado. Musisz to zobaczyć – wideo!

Przerażające wodne tornado przeszło przez południowe wybrzeże Singapuru. Wszystko działo się w pobliżu znajdujących się tam wieżowców i trwało około 20 minut.

Przerażające wodne tornado

Choć zjawisko wygląda niezwykle groźnie, w istocie nie sieje takich zniszczeń, jak choćby trąba powietrzna. Jego wodna siostra została zaobserwowana nad singapurskim wybrzeżem nad ranem. Zjawisko trwało około 20 minut, jednak nie wyrządziło żadnych szkód.

Wodne trąby rzadko wchodzą na ląd – jednak gdy to się stanie, mają dużo mniejszą moc od tradycyjnych tornad. Wobec tego, nie powodują aż tylu zniszczeń. Często po prostu szybko znikają. Są bardzo nieprzewidywalne.

Podobnie trudno jest je zaobserwować w wodzie. Przeważnie są przeźroczyste, a ich obecność rysują się tylko na powierzchni wody. Tym razem było inaczej. Zjawisko pogodowe zaobserwowane w Singapurze przyprawia o gęsią skórkę. Zarejestrowana na wideo trąba wodna przypomina obrazki ze słynnych filmów katastroficznych. Na szczęście po pewnym czasie, nie było po niej śladu. Nie odnotowany także żadnych konsekwencji, które mogła spowodować.

Trąba wodna – wideo

Trąba wodna to nic innego jak wir w kształcie leja, połączony z chmurą kłębiastą. Występuje ona nad powierzchnią wody i unosi ją.

Co ciekawe, zjawisko to stosunkowo często obserwowane jest w Polsce. Nie jest natomiast tak wyraziste i potężne, jak miało to miejsce w Singapurze. Na serwisie YouTube dostępne są nawet nagrania z takich zjawisk nad Morzem Bałtyckim. Przed rokiem udało się nawet zarejestrować potrójna trąbę wodną – to działo się przy wybrzeżu Finlandii i Estonii. Trzy trąby wodne obok siebie? Taki widok zapiera dech w piersiach.

Nie inaczej było w Darłówku. Tam powietrzne tornado pojawiło się w 2017 roku i wzbudziło spore zainteresowanie wśród wypoczywających tam turystów. Groźnie wyglądające zjawisko zasiało ziarno paniki. Trudno się dziwić – ten niecodzienny widok w połączeniu z niewiedzą na temat obserwowanego żywiołu, może przyprawiać o dreszcze.

Poniżej można zobaczyć przerażające wodne tornado w Singapurze. Wideo robi wrażenie.

źródło zdjęcia: podroze.gazeta.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.