Przerażające nagranie z safari – słoń zaatakował ludzi

przerażające nagranie

Przerażające nagranie z safari – słoń zaatakował ludzi. Całe zajście miało miejsce na safari, które odwiedzający eksplorują specjalnymi pojazdami. W jednym pojeździe może znajdować się nawet kilkoro turystów. Zwierzęta jednak nie zawsze lubią, gdy ludzie ingerują w ich prywatność. Tak było i tym razem – rozwścieczony słoń napędził turystom ogrom strachu. Nagranie z opisywanego wydarzenia robi wielkie wrażenie, a zobaczyć je można poniżej. 

Przerażające nagranie z safari

Nagranie rozpoczyna się już w momencie, gdy słoń zaczyna pościg za pojazdem pełnym turystów. Droga ucieczki dla zwiedzających jest utrudniona o tyle, że przez wściekłym zwierzęciem uciekać muszą oni jadąc do tyłu. Słoń zamknął bowiem przed nimi przednią drogę ucieczki. Zadziwiające jest opanowanie kierującego – kolokwialnie mówiąc, nie drżą mu ręce, mimo wielkiego stresu, która dana sytuacja może powodować. Przerażeni natomiast zdają się być inni turyści, co zresztą nie może dziwić. Opisywane zajście można obejrzeć poniżej:

Słoń bronił swojego terytorium

Słoń w gonitwie za turystami nie chciał dać za wygraną. Film kończy się natomiast w momencie, gdy wydaje się, że zwierzę może odpuścić dalszą pogoń. Wszystko pokazuje jednak determinację, a także niesamowitą szybkość zwierzęcia. Okazuje się bowiem, że nawet słonie potrafią być bardzo sprawnymi zwierzętami – mimo swojej ogromnej wielkości i masy.

Słonie bardzo często bywają ofiarami kłusowników i to własnie ludzie są dla nich największym zagrożeniem. Zwierzęta te zabijane są często dla kosztownej kości słoniowej, a także dla skór i mięsa. Warto dodać, że największy odnotowany w historii cios (popularny kieł) słonia, ważył 105 kilogramów i mierzyć ponad 3 metry. Ponadto o słoniach mówi się, że są zwierzętami niezwykle inteligentnymi, a ich mózg waży cztery razy więcej, niż mózg człowieka. 

przerażające nagranie

ZOBACZ TAKŻE: BAKTERIE W LODACH NAD MORZEM!

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.