Przepowiednia Benedykta XVI z 1969 roku. Właśnie się spełnia?

przepowiednia benedykta

Przepowiednia Benedykta XVI z 1969 roku. Cały świat od samego rana mówi o śmierci byłego papieża. Joseph Ratzinger już od jakiegoś czasu zmagał się z chorobą, a w ostatnich dniach jego stan bardzo się pogorszył. Dziś nad ranem oficjalnie poinformowano o jego śmierci. Benedykt XVI miał 95 lat. W 1969 roku wygłosił pewną przepowiednię. Czy właśnie zaczęła się spełniać? Szczegóły poniżej.

Przepowiednia Benedykta XVI z 1969 roku. Właśnie się spełnia?

Dzisiejszego poranka cały świat obiegły smutne wieści o śmierci Benedykta XVI. Były papież piastował ten urząd po śmierci Polaka – Jana Pawła II – i stał się jego następcą. Joseph Ratzinger głową Kościoła był dokładnie od od 19 kwietnia 2005 roku do 28 lutego 2013 roku. Wtedy też złożył rezygnację i przeszedł na emeryturę.

Od pewnego czasu Benedykt XVI poważnie chorował. Jego stan pogorszył się niedawno – informowano o tym w środę. Niedługo później podawano, że stan byłego papieża się poprawił. Niestety, dziś nad ranem poinformowano, że Benedykt XVI zmarł w wieku 95 lat.

Jeszcze za życia były papież podzielił się kilkoma przepowiedniami. Jedną z nich wspomina się do dziś – miał ją wygłosić w 1969 roku. Jak czytamy w o2.pl, może ono niepokoić wiernych. Co takiego przekazał wtedy Joseph Ratzinger?

ZOBACZ TAKŻE: Temperatura w domu – ksiądz wskazał, jaka powinna być podczas „chodzenia po kolędzie”

Tak przed laty Benedykt XVI przewidywał przyszłość. „Straszliwe wstrząsy”

Portal o2.pl przytacza wypowiedź Benedykta XVI z 1969 roku, która dotyczyła przyszłości, a którą duchowny wygłosił na antenie radia. Można traktować je jako pewnego rodzaju ostrzeżenie:

Z obecnego kryzysu wyłoni się Kościół jutra, który straci wiele. Będzie niewielki i będzie musiał zacząć od nowa, mniej więcej od początku.

Już wtedy Niemiec przewidywał bardzo trudne czasy dla Kościoła. Ale to jeszcze nie koniec. Z jego ust padły ponadto następujące słowa:

Prawdziwy kryzys ledwo się zaczął. Będziemy musieli liczyć się z tym, że nastąpią straszliwe wstrząsy. […] (Kościół) straci wiele ze swoich przywilejów społecznych.

źródło: o2.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.