Przemyt 11 kilogramów heroiny na warszawskim lotnisku

Przemyt 11 kilogramów heroiny

Przemyt 11 kilogramów heroiny udaremniony na warszawskim lotnisku Chopina. Służby specjalne oszacowały wartość narkotyków na 4,5 miliona złotych!

Walizki pełne heroiny

Na warszawskim lotnisku Chopina doszło do nielegalnego przemytu 11 kilogramów heroiny! Okazało się, że jest to wysokiej jakości narkotyk, z którego można uzyskać blisko 25 tysięcy dilerskich działek. Mężczyzna ukrył pakunki w swoich walizkach. Co więcej, chciał zmylić tropiące psy umieszczając w bagażach przyprawy o intensywnym zapachu. Przemytnikiem okazał się być 51-letni Brytyjczyk, który wracał z Kataru. Ponadto, heroina docelowo miała trafić do jednego z krajów Unii Europejskiej, a Polska była jedynie przystankiem podczas podróży. Przemytnik umieścił aż osiem pakietów wypełnionych narkotykami. Szacuje się, że towar jest warty około 4,5 mln złotych. Mężczyznę aresztowano i oskarżono o przemyt – grozi mu kara nawet 15 lat więzienia.


ZOBACZ TAKŻE: SŁUPY GRANICZNE NA ŚCIEŻCE ROWEROWEJ – POTĘŻNY ABSURD W INWESTYCJI ZA 2,5 MLN ZŁOTYCH

Kolejne przejęcie heroiny w Polsce

Warto wspomnieć, że niespełna miesiąc temu na warszawskim lotnisku również doszło do przemytu. Tym razem było to 8,5 kilogramów heroiny o wartości 1,7 mln złotych. Dwie kobiety – obywatelka Wielkiej Brytanii i Holandii przyleciały z Johannesburga do Warszawy odrębnymi rejsami. Funkcjonariusze z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego aresztowały kobiety. Za przemyt takiej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.