Przebił kobiecie oponę i ukradł jej torebkę. Akcja złodzieja z Lublińca [WIDEO]

Przebił kobiecie oponę

Mężczyzna przebił kobiecie oponę i ukradł jej torebkę. Zobacz akcję złodzieja z Lublińca! Wszystko działo się pod centrum handlowym w Lublińcu. Trik który zastosował złodziej to stara i co najważniejsze – niestety skuteczna sztuczka przestępców. Polega na przebiciu opony ofierze, a następnie skorzystania z jej roztargnienia i zakłopotania całą sytuacją. Tym razem wszystko uchwyciły kamery monitoringu. Zobacz nagranie!

Mężczyzna przebił kobiecie oponę i ukradł jej torebkę

Wszystko zaczęło się od tego, gdy 45-latka przyjechała na zakupy do miejscowego centrum handlowego. Od pewnego czasu obserwował ją złodziej. Podczas jej nieobecności, w koło należącego do niej pojazdu włożył drut. Doprowadził on do przebicia opony. Policja taki manewr nazywa kradzieżą „na koło”. Niestety, sposób ten jest skuteczny i często wykorzystywany przez przestępców. Opisywana sytuacja miała natomiast miejsce pod koniec lipca tego roku. Bandyta przewidział zachowanie kobiety, wszystko poszło tak jak zaplanował. Na jego nieszczęście, akcję widziało czujne oko monitoringu. Zajście można zobaczyć poniżej:

Policja przestrzega – zamykajmy pojazd, miejmy oczy dookoła głowy, nawet w stresujących okolicznościach

Gdy kobieta ruszyła, jej uwagę przykuł dźwięk dobiegający z uszkodzonego koła. Gdy wysiadła z auta aby zorientować się, co tak naprawdę się wydarzyło, do akcji wkroczył przestępca. W sprawny i delikatny sposób wszedł w posiadanie torebki kobiety, po czym jak gdyby nigdy nic oddalił się.

Nagranie powinno być nauką dla każdego z nas, mówią o tym także policjanci. Powinniśmy zawsze zachować trzeźwy umysł, niezależnie od sytuacji. Złodzieje tylko czyhają na okazje takie, jak ta widziana powyżej.

ZOBACZ TAKŻE: KIEROWCA PRZEPUŚCIŁ GO NA PASACH – TEN SKOPAŁ MU AUTO! WIDEO!

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.