Projekt zakazujący adopcji dzieci przez pary homoseksualne w Polsce gotowy

projekt zakazujący adopcji dzieci

Projekt zakazujący adopcji dzieci przez pary homoseksualne w Polsce gotowy. O wszystkim poinformował Zbigniew Ziboro, szef resortu sprawiedliwości. Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że działa zapobiegawczo. Jako jeden z powodów takowego działania podaje, że ogromna większość polskiego społeczeństwa jest przeciwna adopcji dzieci przez pary jednej płci.

Projekt zakazujący adopcji dzieci przez pary homoseksualne w Polsce gotowy

Ministerstwo sprawiedliwości podjęło bardzo zdecydowane kroki w kierunku zakazu adopcji dzieci przez pary homoseksualne. O wszystkim poinformował szef resortu, Zbigniew Ziobro, który mówił:

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt ustawy, zgodnie z którym pary homoseksualne nie mogą adoptować dzieci.

Wychodzi więc na to, że projekt ustawy jest już gotowy. Teraz czas na kolejne formalności, aby ten wszedł w życie. Zbigniew Ziobro o szczegółach planu mówił na konferencji prasowej, która miała miejsce w czwartek. Minister podkreślał, że najważniejsze jest dobro dziecka, a chronione jest ono między innymi dzięki konstytucji. Wypowiedź Ziobry można przeczytać na RMF24.pl, a jej fragmenty cytujemy poniżej:

Wspólnie z panem ministrem Michałem Wójcikiem Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało ustawę, która ma […] w sposób skuteczny ochronić dzieci przed tego rodzaju decyzjami, które mogłyby oznaczać adopcję przez pary pozostające we współżyciu homoseksualny.

Dalej minister mówił, że to właśnie rodzina jest naturalnym środowiskiem dla wychowania i rozwoju dziecka. Tym samym podkreślił, że związek małżeński – zgodnie z polską konstytucją – to relacja kobiety i mężczyzny, a nie inaczej.

ZOBACZ TAKŻE: NOWE OBOSTRZENIA! KOLEJNE WOJEWÓDZTWA Z POWAŻNYMI OGRANICZENIAMI. WCZORAJ NAJWIĘCEJ ZAKAŻEŃ OD POCZĄTKU ROKU. ADAM NIEDZIELSKI NIE WYKLUCZA OGÓLNOKRAJOWEGO LOCKDOWNU. NAJWAŻNIEJSZE BĘDĄ NAJBLIŻSZE DNI

Według Ministerstwa Sprawiedliwości, takie rozwiązanie popiera „ogromna większość polskiego społeczeństwa”

Jak dobrze wiadomo, temat adopcji dzieci przez osoby homoseksualne wzbudza w Polsce ogromne kontrowersje. Istnieją bowiem zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy zakazu, jaki planuje wprowadzić Ministerstwo Sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro stwierdził jednak, że rozwiązanie, jakie chce wprowadzić MS popiera „ogromna większość polskiego społeczeństwa”.

Według sondaży, za zakazem może być nawet 75% Polaków. Mówi o tym Michał Wójcik:

Dla nas głos naszego społeczeństwa jest ważniejszy niż głos polityków Komisji Europejskiej, czy Parlamentu Europejskiego, którzy próbują – np. dzisiaj – „grillować Polskę”.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.