Prezydent Duda po specjalnym spotkaniu. Mówi wprost, czy Polska jest bezpieczna

filar reprezentacji polski

Prezydent Duda po specjalnym spotkaniu! Wszystko dotyczyło rzecz jasna sytuacji na Ukrainie. Andrzej Duda brał udział w posiedzeniu Rady Gabinetowej, gdzie omawiano kluczowe dla Polski kwestie, biorąc pod uwagę niestabilną sytuację na granicy Ukrainy i Rosji. Głowa naszego państwa przyznała, że musimy brać pod uwagę różne, nawet te najgorsze scenariusze – wliczając w to konflikt zbrojny na Ukrainie. Czy Polacy mogą czuć się bezpiecznie? Na to pytanie także odpowiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Duda po specjalnym spotkaniu. Mówił, że rozważany jest nawet najgorszy scenariusz

Andrzej Duda brał dziś udział w specjalnym posiedzeniu Rady Gabinetowej. Obradowano tam rzecz jasna o sytuacji na Ukrainie. Prezydent zdradził, nad czym toczyły się rozmowy i przyznał, że omawiano tam kluczowe dla Polski kwestie w kontekście ewentualnego konfliktu zbrojnego. Andrzej Duda przyznał, że właśnie najgorszy scenariusz, jakim byłby konflikt zbrojny, także trzeba brać pod uwagę. Portal RMF24.pl przytacza słowa prezydenta, który podsumował to, o czym rozprawiano na posiedzeniu:

Wśród tych scenariuszy oczywiście był także problem, gdyby doszło do wybuchu konfliktu zbrojnego, wszystkie sytuacje, jakie wtedy mogą nastąpić, przede wszystkim chociażby problem uchodźców, którzy mogliby przybywać na nasze terytorium szukając tutaj schronienia, pomocy, szukając tutaj bezpiecznej przystani.

Wcześniej Andrzej Duda miał powiedzieć:

Mówiliśmy o tym jak sytuacja wygląda, bo musimy zakładać różne scenariusze i te różne scenariusze właśnie omawialiśmy: tego, co się może dziać na Ukrainie, wokół Ukrainy, także na Białorusi rzecz jasna, gdzie obecnie są poważne siły militarne rosyjskie.

ZOBACZ TAKŻE: OBOWIĄZKOWA SŁUŻBA WOJSKOWA ZNÓW W POLSCE?! POJAWIŁ SIĘ GŁOS Z SEJMU!

Prezydent Andrzej Duda o tym, czy obywatele Polski mogą czuć się bezpiecznie

Wiele osób z przerażeniem spogląda w stronę Ukrainy i widma ewentualnej wojny z Rosją na pełną skalę. Niespokojne nastroje starał się nieco złagodzić prezydent Andrzej Duda, który po spotkaniu zapewniał, iż Polacy mogą czuć się bezpiecznie. Jego słowa przytacza RMF24.pl:

Chce wszystkich uspokoić: Polska spokojnie i konsekwentnie przygotowuje się na różnego rodzaju sytuacje, jakie mogą wystąpić. […] Z przekonaniem chcę powiedzieć, że obywatele mogą czuć się bezpiecznie. W każdym przypadku będzie odpowiednia reakcja.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.