Prawie 500 lat więzienia! Rekordowy wyrok!

Amerykański wymiar sprawiedliwości właśnie orzekł najdłuższy okres pozbawienia wolności w historii! To rekordowy wyrok – prawie 500 lat więzienia!

 

31-letni zwyrodnialec – Brock Franklin został skazany na 472 lata więzienia za to, że porywał dzieci, wykorzystywał je seksualnie, handlował nimi oraz zmuszał do prostytucji. Młode dziewczynki „rekrutował” przy pomocy Facebooka, a podczas spotkania przejmował kontrolę nad nimi przy pomocy przemocy oraz narkotyków. Mężczyzna wykorzystywał je seksualnie oraz oferował ich usługi online.

Obrońcy Brocka Franklina prosili o niski wymiar kary tj. 96 lat więzienia, jednak ofiary oraz prokuratura domagała się dodatkowych 376 lat.

Prawie 500 lat więzienia!

„Wyrok 472 lat pozbawienia wolności to mocny przekaz dla wszystkich, że nie będziemy tolerować tak ohydnych zbrodni wobec kobiet i słabszych istot” – to słowa Janet Drake z Prokuratury Generalnej Kolorado.

Jedna z ofiar zeznała w sądzie, że nie jest w stanie opisać tego, co jej zrobił 31-letni mężczyzna. Po ogłoszeniu wyroku powiedziała tylko, że za to, co zrobił, zasługuje na każdą jedną minutę za więziennymi murami.

Oprócz Brocka Franklina, na tej samej rozprawie skazano jeszcze 6 innych osób.