Prawie 200 euro kary za głośne pianie koguta

Prawie 200 euro kary

Prawie 200 euro kary musi zapłacić 83-letni właściciel koguta, który pieje w godzinach różnych niż 8:00 – 22:00. Sąsiedzi początkowo prosili mężczyznę, aby zmienił przyzwyczajenia zwierzęcia, jednak nie przyniosło to rezultatów. W końcu zgłosili sprawę na policję informując, że zwierzę zakłóca cieszę nocną. 

Prawie 200 euro kary za głośne pianie koguta

Jak informuje lokalna gazeta miasteczka znajdującego się w Lombardii na północy Włoch, wczesne pianie koguta zakłócało spokój okolicznym mieszkańcom. Okazuje się, że na ogrodzie u 83-letniego mężczyzny mieszka kogut, który jeszcze kilka tygodni temu miał innego właściciela. Odkąd trafił pod opiekę starszego pana, sąsiedzi skarżą się na brak spokoju. W związku z tym postanowili zawiadomić okoliczne władze. Mieszkańcy poinformowali policję, że kogut głośno pieje w godzinach innych niż od 8:00 do 22:00, a co za tym idzie – zakłóca ciszę nocną.

Funkcjonariusze początkowo prosili właściciela, aby spróbował zmienić jego zachowanie lub nauczyć go być cicho. Jak można się spodziewać, prośby funkcjonariuszy na nic się zdały. W efekcie emeryt otrzymał mandat w wysokości 166 euro (około 730 zł), za to, że jego kogut pieje już o godzinie 4:30 i nie daje spać sąsiadom. Mężczyzna postanowił odwołać się od wystawionego mandatu. Co ciekawe, zgodnie z orzeczeniem sądu, kogut „zakłóca porządek publiczny”. Solidarność z poszkodowanym emerytem wyraziło miejscowe stowarzyszenie rolników.

ZOBACZ TAKŻE: NAGA POGOŃ ZA DZIKIEM. ZWIERZĘ UKRADŁO NUDYŚCIE LAPTOPA

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.